рубль
Падіння ціни на нафту разом з західними санкціями суттєво вдарило по Росії

У Росії свій погляд на конфлікт на сході України. І сформулювати його можна так: саме Росія захищається від наступу НАТО і українського сусіда, якого постійно доводиться застерігати від військових авантюр. Про це пише журналіст німецької газети Süddeutsche Zeitung.

Свої слова автор аргументує тим, що російський президент Владімір Путін нещодавно звернувся до канцлера Німеччини Анґели Меркель з вимогою разом з її французьким колегою президентом Франсуа Олландом «вплинути на Київ і посприяти деескалації конфлікту».

«Тобто виходить, що Москва анексує Крим і підтримує сепаратистів на сході України, а російському населенню нав’язується точка зору, що нібито його необхідно захищати», – підкреслює автор.

Слов’янське братство, як йдеться далі, «на практиці перетворилось на ворожнечу, і навряд чи в цьому питанні щось зміниться, поки Київ буде і далі орієнтуватися на Захід», – йдеться в статті.

«Тим часом в економічному плані обидві країни навряд чи можуть дозволити собі такі погані відносини», – продовжує журналіст. Так, падіння ціни на нафту разом з західними санкціями суттєво вдарило по Росії. Її економіка переживає спад, хоч і не такий сильний, як на початку року. До того ж чималу роль відіграє і накладене самою ж Росією ембарґо на харчі з Євросоюзу. В результаті «основні харчові продукти в країні подорожчали настільки, що населення може зажадати від влади змінити свою позицію».

До речі, друг Путіна і колишній міністр фінансів Росії Алєксєй Кудрін вже порадив Москві припинити геополітичні тертя заради російської економіки. Але Путін, як додає видання, відповів на це, що «у Росії тисячолітня історія, і вона не вестиме переговорів з приводу свого суверенітету».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ