Жителів Південної Кореї попередили про загрозу голоду
Жителів Північної Кореї попередили про загрозу голоду

Державні засоби масової інформації КНДР рекомендують громадянам країни підготуватися до нового «тяжкого маршу» через загрозу голоду. Про це йдеться в опублікованій на початку тижня заяві, пише The Telegraph.

«Дорога до революції довга і важка», йдеться у статті державної газети КНДР «Нодон Сінмун».

«Нам, можливо, доведеться піти на тяжкий марш, під час якого ми змушені будемо жувати коріння рослин ще раз», – йдеться у повідомленні.

Цей термін був вперше вигадало керівництво Північної Кореї в 1993 році як метафору для чотирирічного голоду, який спустошував країну з 1994 року.

Голод, під час якого загинули 3,5 з 22 мільйонів населення країни, виник через погане господарювання у економіці, стихійні лиха, розпад радянського блоку і втрату допомоги від нього, в поєднанні з наполегливістю режиму, який спирався на військових.

Тепер, менш ніж через місяць після того, як Рада безпеки ООН проголосувала за нові санкції проти Північної Кореї за її нещодавні ракетні та ядерні випробування, Пхеньян оголосив загальнонаціональну кампанію зі збереження запасів їжі через можливий новий голод, а режим почав закривати ринки, які були важливим джерелом продуктів харчування в останні роки.

Північна Корея запросила 440 тис. тонн продовольчої допомоги з-за кордону, щоби нагодувати своїх людей в цьому році, але з них лише 17 тис. 600 тонн було поставлено на початку лютого.

Південнокорейська газета «Чосон ільбо» повідомила, що кожному жителю Пхеньяну наказали забезпечувати 1 кг рису на складах держави щомісяця, в той час як фермери змушені «пожертвувати» додаткові поставки зі своїх мізерних урожаїв до збройних сил КНДР.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ