Місцеві мешканці вимагають припинити роботи та забрати з полігону техніку
Мешканці вимагають припинити роботи та забрати з полігону техніку

26 серпня кілька десятків людей в Малехові на Львівщині перекрили трасу Львів – Жовква на знак протесту проти відновлення роботи Грибовицького сміттєзвалища. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук активіст та депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич, передає ТСН.

Мешканці навколишніх сіл ходять пішохідним переходом, не пропускаючи транспорт.

За словами пікетувальників, у них є інформація, що на Грибовицьке сміттєзвалище відновлюють вивіз сміття – нібито малехівський сільський голова дав на це дозвіл ще на 24 роки. Люди вимагають закрити сміттєзвалище, не укріплювати його сміттєвими тюками, а пересипати ґрунтом.

На місце пікету прибув селищний голова Малехова Володимир Сеньковський, який категорично спростував, що сільрада веде домовленості про продовження експлуатації смітєзвалища.

«На сміттєзвалищі справді зараз ведуться роботи. Але це стабілізаційні роботи, оскільки обласна комісія з питань надзвичайних ситуацій дійшла висновку, що можлива ще одна катастрофа, якщо не укріпити територію, яка зараз і так нестабільна після пожежі. Може бути справжнє екологічне лихо, якщо прорве дамбу, адже інфільтрати тоді потраплять у воду, тож є загроза забруднення стічних вод аж до району Щурата і навколишніх сіл. Я це пояснював людям, але вони не вірять, а політичні сили використовують цю ситуацію для своїх маніпуляцій, на що люди піддаються», – зазначив Володимир Сеньковський.

Селяни запевняють, що перекриватимуть трасу доти, доки не приїде до них Андрій Садовий.

Згодом частина протестувальників переїхала в Дубляни і разом з тамтешніми місцевими мешканцями заблокувала дорогу на межі Дублян і Грибовичів.

У такий спосіб, як пояснюють самі люди, вони хочуть заблокувати весь напрямок зі Жовкви аж до київської траси, адже водії об’їжджали місце пікету в Малехові саме через Грибовичі, а далі Дубляни.

Тим часом в самому Малехові утворився чималий затор із жовківського напрямку, натомість з боку Льова машин фактично немає.

Раніше стало відомо, що Львівська міськрада має намір поновити вивіз сміття на Грибовицьке смітєзвалище уже з вересня. Щоправда, перед цим сміття спресовуватимуть у так званий «сміттєвий камінь» – великі тюки, якими потім укріплюватимуть місця можливих зсувів на сміттєзвалищі.

Нагадаємо, що полігон у Грибовичах закрили для прийому сміття з кінця травня, коли там сталася пожежа і масштабний зсув сміття, внаслідок чого загинули чотири людини. Зараз сміття зі Львова вивозять на кілька різних полігонів ТПВ на території області, а також на сміттєспалювальний завод до Києва.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ