безвізовий режим
Жодного прогресу в питанні українського безвізу не буде до з’ясування питання з механізмом призупинення

У Франції та Бельгії сумніваються, що Україна дійсно бореться з корупцією. У зв’язку з цим представники країн натякнули на неповноту виконання Києвом критеріїв для безвізового режиму з ЄС. Про це повідомляють журналісти і експерти з безвізової тематики за результатами зустрічі послів ЄС, яка відбулася 27 жовтня, передає Європейська правда.

Жодного прогресу у питанні українського «безвізу» не буде до вирішення питання з так званим механізмом призупинення. Про це повідомив брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк: «Дипломати ЄС обговорили візову лібералізацію для України. Жодного прогресу не буде до вирішення питання з механізмом призупинення. У Бельгії та Франції виникли питання щодо боротьби з корупцією у Києві».

Про те, що «Франція та Бельгія порушували питання про «несправжність» антикорупційної політики Києва, тобто натякали на неповноту виконання критеріїв «безвізу», спроби відкату у реформах», повідомив і директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко. Він також зазначив, що щодо Грузії таких зауважень не було.

У свою чергу, кореспондент «Укрінформу» Андрій Лавренюк з посиланням на джерело в Раді ЄС повідомив, що наступна тристороння зустріч дипломатів Ради ЄС, Єврокомісії, а також представників переговорної групи від Європарламенту щодо механізму призупинення запланована на початок листопада.

«Ми не можемо на даному етапі прогнозувати її результати», – наголосили в Раді ЄС.

Нагадаємо, Рада ЄС та Європарламент мали на початку листопада ухвалити рішення щодо механізму призупинення безвізового режиму, який є головною перепоною для скасування віз для України та Грузії.

Доповідачка з візового питання у Європарламенті Марія Ґабріель раныше припустила, що питання надання Україні безвізового режиму може бути проголосоване євродепутатами до саміту ЄС-Україна, який відбудеться 24 листопада.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ