РФ, рівень життя, економічна криза
До режиму економії в умовах кризи перейшли не лише малозабезпечені, але й середні шари

Громадяни Росії вперше за останні вісім років витрачають на продовольчі товари, включаючи алкоголь і тютюнові вироби, більше половини своїх доходів. Про це йдеться в щомісячному моніторингу соціально-економічного становища, який проводить Інститут соціального аналізу та прогнозування РАНХиГС при президенті РФ (ІНСАП).

«Частка продовольчих товарів вперше за 8 років перевищила частку непродовольчих, сягнувши в лютому 2016 року 50,1% і 49,9% обсягу роздрібної торгівлі товарами відповідно», – йдеться в матеріалах дослідження.

Минулий рекорд був встановлений в травні 2009 року, коли частка витрат на продовольство становила 49,6%.

За словами дослідників, така тенденція пояснюється фактом зниження реальних доходів населення і зростанням бідності.

У ІНСАП підрахували, що в лютому 2016 року реальні доходи росіян в порівнянні з аналогічним періодом минулого року знизилися на 6,9%, а реальна зарплата впала на 2,6%. Рівень бідності за підсумками 2015 року зріс на 2,2 процентного пункту (п. п.) – до 13,4%.

Причому від зниження рівня життя потерпає половина населення. Дослідники з’ясували, що до режиму економії в умовах кризи перейшли не лише малозабезпечені, а й середні шари населення.

Варто зазначити, що в першому кварталі 2016 року ціни на продукти зросли найменше – на 6,9%. Непродовольчі товари подорожчали на 9,7%, послуги – на 8,5%.

В оцінці росіянами змін економічної ситуації переважає песимізм. На рівень життя більшості населення (80%) криза вже вплинула, ще 15% очікують, що їм доведеться зіткнутися з проявами кризи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ