pavlo-grechkivs-ky-y
ГПУ викрила Гречківського на хабарі на суму в 500 тисяч доларів

Вища рада юстиції відмовилася відсторонити від посади свого члена Павла Гречківського, якого підозрюють у вимаганні хабара в півмільйона доларів. Таке рішення комісія оголосила після розгляду відповідного звернення ГПУ, пише Українська правда.

ВРЮ вирішила «звернутися до Генеральної прокуратури України з проханням надати докази, що свідчать про порушення Гречківським П.М. присяги члена Вищої ради юстиції і взяти до відома його звернення, оголошене на засіданні Вищої ради юстиції».

Вища рада юстиції також вирішила перевірити дані, надані Генпрокуратурою щодо Гречківського.

У свою чергу, Центр протидії корупції нагадав, що він неодноразово демонстрував схильність до розкошів, вимагав закрити доступ до низки розділів декларацій чиновників.

Також експерти Центру вважають, що через втручання Генпрокуратури і СБУ ця справа може розвалитися в суді. Вони аргументували це тим, що чиновником такого рангу повинно займатися Національне антикорупційне бюро.

«Брати, щоправда, його мали не прокурори ГПУ (відділу захисту економіки, – ред.), а детективи НАБУ, оскільки, згідно із законом, такий ранг чиновників –це справа НАБУ. Якщо порушити це – справа розвалиться в суді, бо затримання здійснювалося з порушенням закону», – заявили експерти.

«Але нашому Генпрокурору таке «по барабану», бо, на його думку, «поліцейський із зарплатою в 3 тис. гривень, СБУшник – в 4 тис. грн» таким чином «може реалізувати, якщо не зарплату, то, принаймні, гордість за свою роботу», – додали вони на сторінці Центру в Фейсбук.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 21 вересня стало відомо, що Генпрокуратура України спільно з СБУ викрила одного з членів Вищої ради юстиції, який намагався отримати від представника комерційної структури хабар у сумі 500 тисяч доларів. Він вимагав гроші за незаконний вплив на судове рішення. Правоохоронці затримали також і посередника – арбітражного керівника Міністерства юстиції України.

Згодом з’ясувалося, що затримані – Павло Гречківський та заступник голови Вищого господарського суду Артур Ємельянов, які є співвласниками заповідної землі на Жуковому острові у Києві.

Також відомо, що підозрюваний член ВРЮ є близьким до нардепа від БПП Олександра Грановського та займався питаннями, пов’язаними із Госпсудом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ