кордон ЄС
У Євросоюзі створять єдину прикордонну систему

До кінця року Єврокомісія планує представити пропозиції щодо створення єдиної європейської системи прикордонної охорони. Про це заявив єврокомісар із внутрішніх справ і питань міграції Димітріс Аврамопулос, передає DW.

Метою створення нової системи є забезпечення охорони зовнішніх кордонів Євросоюзу мультинаціональними прикордонними силами. Аврамопулос також зазначив, що посилення охорони зовнішніх кордонів «жодним чином не означає, що з ЄС хочуть зробити фортецю». Він додав, що «фінансово та кадрово суттєво посилиться прикордонний орган ЄС Frontex». За словами Аврамопулоса, незабаром на кордони мають бути спрямовані так звані групи швидкого реагування.

Єврокомісар зазначив, що на наступній зустрічі глав МВС країн ЄС у вівторок «може статись прорив і буде досягнуто згоди щодо розподілу біженців у країнах Європи». Аврамопулос, однак, виключив можливість будь-якого тиску на ті країни, які нині зайняли негативну позицію щодо запровадження в ЄС квот з розподілу біженців.

Як відомо, Європа переживає міграційну кризу: до її країн полинули тисячі біженців з країн, де триває війна. 16 вересня на угорсько-сербському кордоні внаслідок сутичок із біженцями було поранено щонайменше 20 угорських поліцейських, ушкоджень зазнали також дві дитини мігрантів. Того ж дня угорський суд визнав чоловіка з Іраку винним у нелегальному перетині кордону. За рішенням суду його депортують з країни, а також заборонять повертатися в Угорщину упродовж року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, напередодні міністри внутрішніх справ країн-членів ЄС на екстреній зустрічі в Брюсселі не змогли узгодити квоти прийому біженців. Йшлося про розподіл 120 тисяч біженців між країнами Євросоюзу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ