Ім’я Маурісіо Макрі фігурує в «панамських архівах»

Ім’я Маурісіо Макрі фігурує в «панамських архівах»

За аргентинського президента Маурісіо Макрі взялася місцева прокуратура через його участь в офшорних компаніях, які фігурують у «панамських документах». Наразі почалося розслідування, передає ТАСС.

Згідно з матеріалами «панамських архівів», Макрі очолював мінімум два офшори, про які не згадав у декларації.

Він значився директором компанії Kagemusha SA і Fleg Tranding Ltd, створеній його батьком Франко Макрі 1998 року на Багамських островах. Сам Макрі заявив, що його участь у Fleg Tranding, що припинила операції в 2008 році, була абсолютно законною. Голова уряду Аргентини Маркос Пенья заявляв, що в діяльності Kagemusha також немає нічого підозрілого.

Прокурор Федеріко Делґадо прийняв до розгляду позов, який подав депутат Даріо Мартінес з альянсу «Фронт за перемогу», що підтримує екс-президента Христину Фернандес де Кіршнер. На думку законодавця, через офшорні компанії Макрі міг бути причетний до злочинних схем.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, через «офшорний скандал» в Ісландії відбулися акції протесту з вимогою відставки прем’єр-міністра країни Сіґмюндюра Давида Ґюннлейґссона. Згодом він оголосив про відставку, а його місце зайняв міністр рибного господарства Сиґурдур Інґі Йоханссон.

Нагадаємо, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як впливові люди та політики використовують офшори, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ