Акція протесту в Ісландії почалася після публікації розслідування про виведення грошей прем'єром через офшори
Акція протесту в Ісландії почалася після публікації розслідування про виведення грошей прем’єром через офшори

В Ісландії відбуваються акції протесту з вимогою відставки прем’єр-міністра країни Сиґмюндюра Давида Ґюннлейґссона. Близько десяти тисяч людей вийшли на центральну площу Рейк’явіка. Акція протесту почалася після публікації розслідування про виведення грошей прем’єром через офшори, пише Iceland Monitor.

Сам прем’єр-міністр Сигмюндюр Ґюннлейґссон в інтерв’ю ісландському телеканалу Channel заявив, що не збирається йти у відставку через «панамські досьє».

Прем'єр Ісландії

За його словами, уряд демонструє хороші результати. Тож йому важливо закінчити розпочату роботу.

Прем’єр додав, що збирається дослухатися до думки ісландців на наступних виборах. У «панамських документах», за твердженням Ґюннейґссона, не було нічого нового.

Разом з тим, 4 квітня ісландська опозиція подала вимогу про вотум недовіри Ґюннлейґссону.

«Ця справа в руках спікерів парламенту, вона буде розглянута не раніше четверга», – сказала депутат від Піратської партії Бриґіта Йонсодоттир, яка прийшла на мітинг біля будівлі парламенту.

Ісландія

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у результаті витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як політики та впливові люди використовують офшори для того, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії.

Ім’я Ґюннлейґссона також фігурує в оприлюднених документах. Згідно з матеріалами, прем’єр-міністр Ісландії зробив кар’єру завдяки офшорам. Ідучи до парламенту в 2009 році, він сховав своє майно на Британських Віргінських островах. Коли співробітники ICIJ спробували прояснити ситуацію, той від коментарів відмовився.

Читайте: Офшорний скандал має закінчитися перезавантаженням влади – Тягнибок

БЕЗ КОМЕНТАРІВ