горілка
В Україні від «паленої» горілки щорічно гинуть близько 10 тисяч українців

Україну накрила хвиля підробленої горілки. Щорічно від отруєнь нею вмирають близько 10 тисяч українців – населення невеликого міста. Підроблений алкоголь дешевший, адже за його виробництво і реалізацію не платиться жодної копійки податку. І купити його дуже просто. Випадки алкогольного сп’яніння для працівників «швидкої» – не рідкість. Вживають в нашій країні часто, пише Сегодня.

«Контингент від 16-ти до 65-ти», – каже Інна Кушнір, лікар-реаніматолог. «Те, що пацієнти надходять до нас з отруєнням, це лише видима частина айсберга. Візьмемо пацієнтів, які померли вдома від фальсифікованої горілки, від отруєнь, які не викликали «швидку» і не були госпіталізовані», – зазначив Сергій Недашковський, головний токсиколог Києва.

Пацієнти нарікають на подорожання офіційного алкоголю, мовляв, доходи і так не великі. А після багаторазового підняття акцизів, навіть більш-менш забезпечені люди шукають варіант дешевше. І хоч інгредієнтів в горілці всього два: вода і спирт – від їх якості буквально залежить життя того, хто п’є. «Звідки вона береться, тобто вона може братися, звідки завгодно Тому ніхто нічого не знає. Ось це я вважаю найнебезпечніше і плюс я не знаю, де можна взяти крім державних підприємств спирт», – сказала Валентина Попова, академік української технологічної Академії.

Взяти можна, наприклад, в Інтернеті. Асортимент спирту широкий: від технічного до спеціального, класу Люкс, який і використовують для приготування горілки. Приїхати за товаром і перевірити все на місці неможливо – відправляють спирт виключно поштою. У такій торгівлі частка спирту українського виробництва дуже мала. «Там немає можливості виготовити цей неврахований спирт в промислових партіях. Не забувайте, що в Молдавії ренесанс спиртової продукції, заводи відкриваються нові. Цілі заводи працюють на Україну», – сказав Роман Іванюк, в.о. директора ДП «Укрспирт».

І ось такими каналами нелегально доставляють українцям. Цей спиртопровід протяжністю близько 500 метрів українські прикордонники виявили якраз на кордоні з Молдовою в кінці минулого тижня. Подібні рейди та затримання за останній рік пройшли майже у всіх регіонах України. Але, незважаючи на конфіскацію сировини та обладнання, підробленої горілки на ринку менше не стало. Більше того, обсяги продажів нелегальні виробники горілки намагаються збільшити, упаковуючи підроблену горілку в пластик і поліетилен, що категорично заборонено законом. «Спирт є агресивним середовищем. Він розчинить цей поліетилен і витягне вміст, і ви вип’єте, вважайте, рідкий поліетилен», – сказала Валентина Попова, академік Української технологічної академії.

Легальні українські виробники горілки підтверджують: проблема є, і вже розрослася до загрозливих масштабів. Задум чиновників з підняттям акцизу не змусив українців менше пити. Натомість призвів до того, що практично кожна друга пляшка горілки в Україні – підроблена. Зупинити масове отруєння населення, на думку виробників, можливо. Якщо державні контрольні органи почнуть реально карати магазини і кафе за поширення нелегальної горілки, зможуть взяти під контроль Інтернет-торгівлю. І чітко показати прозорість своєї роботи. «Ми хотіли б, щоб цей механізм вдосконалили з погляду на розуміння, що далі відбувається з конфіскованої продукцією. З конфіскованими виробничими потужностями та з конфіскованими марками, щоби вони повторно не виходили на ринок», – уточнив Володимир Остапюк, генеральний директор асоціації «Укргорілка».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ