Міхеїл Саакашвілі
Саакашвілі заявив, що домагатиметься, аби Яценюк постав перед законом

Оточення екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка причетне до  корупційних схем на Одеському припортовому заводі. Про це заявив голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі, передає 112 Україна.

Зокрема, він говорить про затриманих НАБУ замдиректора ОПЗ Щурикова та першого заступника голови правління «Нафтогазу» Перелому. Останнього призначав Яценюк.

«Перелома був одночасно заступником глави «Нафтогазу», він був сюди призначений особистим розпорядженням прем’єр-міністра Яценюка, він був бізнес-партнером Мартиненка і Жванії, він би не зміг провести цю комбінацію з газом, якщо б він паралельно не працював у відомстві, пов’язаному з газом і нафтою, і одночасно не був головою наглядової ради цього підприємства. Тобто ті, хто заздалегідь його сюди призначав, а призначив його сюди прем’єр-міністр Яценюк, прекрасно знали, навіщо його сюди надсилали. Цих двох посадили, або посадять, але вони хто? Вони – ніхто, вони просто підставні особи, Щуриков до цього взагалі десь в казино працював, по-моєму. Чому він тут опинився? Він тут опинився тому, що однозначно вони були пов’язані, і ці всі доходи йшли в їх парламентську групу, це група Іванчука і Мартиненка, і однозначно це все було пов’язано з прем’єр-міністром Яценюком», – пояснив свої звинувачення Саакашвілі.

За його словами, за два роки в уряді Яценюк заробив на ОПЗ 8 мільярдів доларів.

«Я не заспокоюся, поки Аваков, який захищав їх, прикривав, і який затіяв увесь цей скандал у минулому році, після моїх виступів з приводу цього заводу залишається в уряді. Я не заспокоюся, поки Яценюк не відповість по всій строгості закону, поки він не принесе награбовані мільярди гривень, тому що тільки за два роки його уряд наніс понад 8 мільярдів доларів прямого збитку держпідприємствам. Те, що зараз НАБУ відкрило щодо цього підприємства, це маленька крапля в морі того, що вони тут награбували», – заявив Саакашвілі.

Нагадаємо, раніше в Антикорупційній прокуратурі повідомили про затримання голови наглядової ради ОПЗ, першого заступника голови правління «Нафтогазу» Сергія Переломи і заступника директора ОПЗ Миколи Щурикова.

Згідно з інформацією, Переломі та Щурикову незабаром оголосять підозру. У ході досудового розслідування встановлено, що в травні 2015 року у першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» виник умисел на розтрату коштів вказаного товариства на користь ВАТ «Укрнафта», де 50% + 1% належить приватним акціонерам.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Саакашвілі неодноразово докоряв нині екс-прем’єр-міністру Арсенію Яценюку за створення «тіньового кабінету», який представляє корисливі бізнес-інтереси. Яценюк називав ці заяви необґрунтованими та брехливими.

Згодом Президент України Петро Порошенко повідомив, що між Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком і головою Одеської ОДА Міхеїлом Саакашвілі немає жодного особистісного конфлікту.

У грудні 2015 року під час засідання Нацради реформ стався конфлікт між міністром МВС Арсеном Аваковим та головою Одеської ОДА Міхеїлом Саакашвілі. Згодом Аваков  оприлюднив відео інциденту. На ньому він називає Саакашвілі «гастролером» і вимагає забратися з «його країни». Саакашвілі, у свою чергу, звинувачує керманича МВС у причетності до корупції. Причиною конфлікту стало питання щодо приватизації Одеського припортового заводу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ