КСУ розтлумачив на прохання нардепів положення стаття 155 Основного Закону
КСУ розтлумачив на прохання нардепів положення статті 155 Основного Закону

Парламентарі самі вирішуватимуть, коли ухвалювати зміни до Основного Закону. Про це йдеться у рішенні Конституційного суду України, текст якого наводиться на офіційному сайті КСУ.

Судді у своєму рішенні щодо тлумачення положення «на наступній сесії Верховної Ради» зазначили, що Верховна Рада самостійно встановлює, на якій із наступних сесій ухвалювати законопроект про внесення змін до Конституції.

Нагадаємо, стаття 155 КУ стосується процедури внесення змін до Конституції. Дана стаття встановлює, що «законопроект про внесення змін до Конституції України (…) попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради за нього проголосувало не менше ніж дві третини від конституційного складу Верховної Ради».

За ініціативою «Блоку Петра Порошенка» («БПП») народні обранці попросили КС внести ясність: чи означають слова «наступна» і «чергова» безпосередньо наступну за номером сесію після тієї, на якій законопроект був попередньо схвалений, чи будь-які інші наступні сесії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 січня нардепи під час ранкового засідання ситуативно змінили регламент, щоби дозволити собі розглядати на наступній сесії проект змін до Конституції, який, за висновком Конституційного Суду, відповідає вимогам Основного Закону. Президент України Петро Порошенко через кілька годин після ухвалення парламентом підписав відповідний закон.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ