електрика
Українців просять скоротити споживання електроенергії

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України просить громадян і підприємства максимально скоротити споживання електроенергії в липні-серпні, щоб уникнути відключень, передає Інтерфакс-Україна.

«Ситуація складна. Зростає споживання, особливо в денні години у зв’язку з підвищенням температури. Звертаємося до населення, підприємств – максимально скоротити споживання в липні-серпні для запобігання відключенням і отримання вимушеної «допомоги», для збереження запасів вугілля напередодні осінньо-зимового сезону», – зазначив заступник голови Міненерговугілля Олександр Светелик.

За даними джерел видання, Україна в п’ятницю отримує з Російської Федерації 600 МВт електричної потужності в межах угоди про технічну допомогу через виникнення в енергосистемі країни дефіциту.

Напередодні було ухвалено рішення про запуск газомазутних блоків на Трипільській і Запорізькій ТЕС, навантаження київських ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6.

Споживання електроенергії в енергосистемі України зросло через високі температури і масове вмикання кондиціонерів. Разом із тим на низці блоків АЕС триває ремонтна компанія, робота Південноукраїнської АЕС обмежена через брак охолоджувальних потужностей.

Крім того, за даними глави НКРЕКП Дмитра Вовка, з 1 червня припинилося постачання вугілля антрацитної групи з окупованих районів Донбасу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ