Сергій Головатий 2
Претенденти на посаду судді мусять подати довідку про родинні зв’язки, каже Головатий

Суддівський корпус, що його набиратимуть на основі нещодавно впроваджених до чинної Конституції України змін в частини правосуддя, підлягатиме тотальній антикорупційній перевірці на етапі подання документів для участі у конкурсі. Про це заявив політик та вчений-конституціоналіст, один із батьків української Конституції 1996 року Сергій Головатий, пише Укрінформ.

«Претенденти на посаду судді мусять подати довідку про родинні зв’язки. А там широке коло родичів, і треба вказати, чи вони працюють. Прокуратура, міліція, слідство, суди… Тобто, юридична система вимагає перевіряти, де є ці зв’язки», – сказав він.

За словами Головатого, «спеціальна комісія вивчатиме спосіб життя, який людина веде».

«Обов’язково має бути декларація, навіть не декларація, а пояснення щодо легальності доходів, власності, всіх статків, що є у сім’ї. Це ж очевидно: якщо це записано не на суддю, то на його дружину. Якщо не на дружину, то на невістку чи дітей, інших родичів. Це абсолютно нова система, і тому багато хто вже зараз відчуває, що вони не пройдуть, не підуть на цей конкурс», – пояснив він.

Передбачено і систему «перевірки перевіряльників».

«Для цього спеціальний орган утворюється. Це кваліфікаційна комісія. При кваліфікаційній комісії створюється громадська рада. Тобто, дійових осіб вже на стадії добору кадрів буде більше, ніж раніше, де лише президент і, скажімо, депутат, який проштовхує «свого», – пояснює Головатий.

На його переконання, цінність цієї реформи наразі до кінця не розуміє навіть професійне середовище.

«Це фундаментальна реформа, на впровадження якої піде не один рік. Це європейські стандарти, але вони, практично, невідомі ще не те що політикам, а, навіть, юридичному загалу», – резюмує він.

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада затвердла зміни до Конституції в частині правосуддя.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ