Загибель двох людей в Криму викликає побоювання, що український конфлікт розгориться знову
Загибель двох силовиків у Криму викликає побоювання, що український конфлікт розгориться знову

Минулої ночі зміцнилися побоювання, що Росія та Україна повернуться до повномасштабного конфлікту, позаяк президент РФ Владімір Путін звинуватив київський спецназ у двох спробах вторгнутися в анексований два роки тому Росією Крим, пише оглядач газети The Times.

Російська спецслужба – Федеральна служба безпеки (ФСБ) – заявила, що «в сутичках з українськими військами загинув один з її агентів і російський солдат». У ФСБ стверджують, що українці, мовляв, «намагаються заслати в Крим диверсантів для проведення терактів і дестабілізації регіону перед парламентськими виборами, наміченими на наступний місяць».

«Україна назвала ці звинувачення брехливими. Її Міністерство оборони повідомило, що заяви ФСБ – «спроба виправдати передислокацію і агресивні дії російських військ у Криму», йдеться в статті.

Путін назвав напади, про які заявила ФСБ, «злочинними» і сказав, що Росія «не залишить їх без відповіді». Він також звинуватив українців в тому, що вони, мовляв, «не шукають способів розв’язання проблем на переговорах, а переходять до терору», і пообіцяв, що Росія вживатиме серйозних заходів для забезпечення безпеки Криму.

За словами президента РФ, напади означають, що для Росії немає сенсу брати участь у мирних переговорах про конфлікт на сході України. Як відомо, лідери Росії, України, Німеччини та Франції мали в наступному місяці обговорити зусилля з повернення миру на саміті G20 в Китаї.

За твердженнями ФСБ, минулими вихідними Україна під час «спроби вторгнення» нібито використовувала бойові автомобілі під прикриттям «інтенсивних обстрілів», а 6 серпня під містом Армянськ був убитий один із співробітників ФСБ. Російська спецслужба повідомляє, що знищила «українську шпигунську мережу» і затримала оперативника української військової розвідки, який нібито зізнався, що планував теракти. Автор статті підкреслює, що фотографій і відеоматеріалів про ці «бойові дії» Росія не надала.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ