Ã˝ À¸‚Ó‚‡ ¿Ì‰ÂÈ —‡‰Ó‚˚È ‚Ó ‚ÂÏˇ ‚ÒÚÂ˜Ë Ò ÊËÚÂΡÏË  Ë‚Ó„Ó –Ó„‡, 18 χÚ‡ 2016 „. ‘ÓÚÓ ¿ÎÂıËÌ ƒÏËÚËÈ / ”Õ»¿Õ
Якби у травні на полігоні не загинули рятувальники, то Садовий і далі мовчав би про масштабну екологічну загрозу, вважають нардепи

Проти мера Львова Андрія Садового можуть порушити кримінальне провадження. Йому закидають службову недбалість чи навмисні дії, що спричинили шкоду здоров’ю і смерть громадян, шкоду довкіллю, створення загрози техногенної катастрофи. З відповідною ініціативою до Генпрокуратури звернулись народні депутати України Ігор Васюник і Михайло Хміль, передає LB.ua.

На думку народних обранців, саме львівський градоначальник несе відповідальність за техногенну катастрофу на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів.

«Садовий львівський мер із 2006 року, давно обіцяє розв’язати цю проблему, але досі немає навіть реальних спроб. Якби у травні на полігоні не загинули рятувальники, то Садовий і далі мовчав би про цю масштабну екологічну загрозу не тільки для Львова, але й для всієї Західної України. Тим часом жителі Грибовичів і околиць продовжують хворіти і вмирати від отруйного звалища», цитує видання депутатів.

Садовий міг проявити бездіяльність, яка спричинила тяжкі наслідки: шкоду здоров’ю і смерть громадян, шкоду довкіллю, створення загрози техногенної катастрофи, наголошують депутати.

«Очевидно, що до Грибовицької трагедії могла призвести службова недбалість чи навмисні дії Садового. Добре відомо, що десятки українських і західних компаній пропонували мерії Львова побудувати сміттєпереробні підприємства за європейськими стандартами. Сучасні технології дозволяють сортувати і переробляти сміття безпечно для навколишнього середовища, а ще й генерувати при цьому енергію. Є маса можливостей профінансувати запуск таких проектів за рахунок інвесторів або вигідних кредитних ліній. Але Садовий уперто блокував відповідні рішення Львівської міської ради», йдеться у повідомленні.

Читайте: Як Садовий заробляє на техногенній катастрофі в Грибовичах

Нагадаємо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла пожежа, внаслідок якої стався масштабний обвал сміття, під яким загинули троє пожежників. Досі на сміттєзвалищі не знайшли працівника ЛКП «Збиранка», який того дня також був там.

Згодом на сміттєзвалищі ще кілька разів спалахував вогонь, одну з масштабних пожеж ліквідовували два дні, залучаючи авіацію.

19 липня у Львівській мерії заявили, що мають намір з вересня цього року поновити вивезення сміття на Грибовицьке сміттєзвалище. Також заявили, що встановлять тепловізори та відеокамери задля збереження полігону від підпалів та для вчасного реагування на стихійні загоряння відходів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ