відмивання грошей
В Австрії фіксують наплив сумнівних грошей з України

Рекордну кількість заяв про підозру у відмиванні грошей громадянами України зафіксували в Австрії, пише Deutsche Welle.

У Федеральному відомстві кримінальної поліції країни, посилаючись на підсумки 2015 року, повідомили, що австрійські банки заявили правоохоронним органам про імовірне відмивання грошей 197 українцями.

Таким чином, кількість громадян України, на рахунках яких зафіксували підозрілі фінансові транзакції, зросла майже у 4 рази. 2013 року у відмиванні грошей фінансові установи запідозрили 41 українця.

2014 року, після ухвалення санкцій ЄС щодо екс-президента Віктора Януковича та його оточення, кількість підозр зросла несуттєво – до 48. У правоохоронних органах Австрії не коментують, чим може пояснюватися бум підозрілих транзакцій на рахунках українців 2015 року і про які суми коштів йдеться.

Збільшення банківських операцій з ознаками відмивання грошей на рахунках українців різко виділяється на загальному тлі. Загалом кількість підозр, як випливає з оприлюдненого Федеральним відомством кримінальної поліції Австрії звіту, за 2015 рік зросла до 1793. Це на 120 випадків більше, ніж 2014 року.

Таким чином, якби не бум заяв щодо українців, кількість повідомлень про підозру у відмиванні грошей зменшилася би в Австрії вперше за багато років.

Заяви щодо росіян, які є лідерами за підозрілими банківськими операціями серед громадян пострадянських країн, залишилися практично без змін. За рік банки подали 208 таких заяв.

2015 року жоден українець не постав перед судом за обвинуваченням у відмиванні грошей. За 2013 і 2014 роки суди розглянули справи двох українців, одного з них засудили.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ