epa05412835 Members of the Dutch Parliament hold a minute of silence in The Hague, The Netherlands, 07 July 2016. Two Dutch UN peacekeepers were killed during a training exercise in Mali. EPA/BART MAAT
Тепер голландська коаліція має рівно половину місць

Депутат Жак Монаш вийшов із коаліційної партії PVdA. Через це владна коаліція Нідерландів втратила більшість у парламенті, зберігши при цьому рівно половину місць, пише Укрінформ.

Однією з причин виходу з коаліції Монаш вказав ситуацію навколо референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Він наполягає, що його партія повинна виконати волю народу.

Нагадаємо, у липні 2015 року парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Проте, 6 квітня 2016 року в країні відбувся консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Проти проголосував 61% учасник референдуму, за – понад 38%.

22 вересня прем’єр-міністр Нідерландів Рютте заявив, що його країна може не ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС у частині запровадження поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі. При цьому він висловив певний оптимізм, що Угода про асоціацію в частині зони вільної торгівлі може залишатися чинною і без Нідерландів, поширюючись на решту 27 країн-членів Європейського Союзу та України.

Натомість, 28 жовтня прем’єр заявив, що намагається переконати опозицію, голосів якої не вистачає для ратифікації Угоди у Сенаті, щоби вона підтримала ратифікацію документу до 1 листопада.

31 жовтня уряд Нідерландів звернувся до парламенту країни з листом, у якому йдеться про те, що в інтересах держави важливо ратифікувати Угоду про асоціацію. Зазначається, що уряд Нідерландів планує до 15-16 грудня продовжити переговори з Україною, ЄС та нідерландськими опозиційними партіями задля досягнення компромісу, який дозволить ратифікувати Угоду про асоціацію і, водночас, врахувати результати референдуму в країні.

Як зазначив Рютте, в наступні півтора місяця уряд продовжить переговори з країнами-членами ЄС і Україною з метою вписати пункт про те, що Угода про асоціацію не є кроком до членства в ЄС, і українці не матимуть доступу до ринку праці ЄС.

Щодо цих змін необхідно досягти домовленостей під час Європейської Ради (саміту ЄС) 15-16 грудня. До цієї дати уряд Нідерландів бере час для подальших переговорів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ