Ісландія
Близько 10 відсотків населення Ісландії поїхали до Франції підтримати збірну

Сенсаційний успіх збірної Ісландії на чемпіонаті Європи з футболу у Франції може вплинути на результати виборів президента країни. Про це заявив ісландський політолог Бальдур Торгальссон, повідомляє Німецька хвиля.

Вибори в Ісландії, населення якої становить трохи більше 330 тисяч осіб, призначені на 25 червня, а матч 1/8 фіналу, в якому ісландська збірна зіграє проти англійців, відбудеться 27-го.

За словами політолога, зараз ісландців більше цікавить футбол, ніж президентська кампанія. Тисячі ісландських уболівальників вже знаходяться у Франції: за різними оцінками – близько 10 відсотків населення країни. Тепер же, після успіху національної команди, чимало мешканців Ісландії можуть терміново виїхати підтримати збірну, пропустивши при цьому вибори.

Кандидатами на пост президента Ісландії є дев’ятеро осіб. Фаворитом вважається вчений-історик Ґудні Йоганнессон. Олавур Раґнар Ґрімссон, який займав президентське крісло протягом 20 років, не зможе більше брати участь у виборах.

Нагадаємо, ісландці вийшли до 1/8 фіналу Євро-2016, після того як перемогли Австрію з рахунком 2:1 (1:0), забивши вирішальний м’яч на четвертій компенсованій хвилині (90+4).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ