Тадж-Махал
Комахи не завдадуть непоправної шкоди храму

Від навали москітоподобних комах постраждав легендарний мавзолей Тадж-Махал в Аґрі (Індія). На білому мармурі комахи залишили в’їдливі зелені виділення. Про це повідомляє The Times of India.

Фахівці ідентифікували шкідників як Goeldichironomus – різновид гнусу, що розмножується в брудних водах річки Ямуна, поруч із якою стоїть храм.

Учені вважають, що комахи не завдадуть непоправної шкоди храму. Вони пояснили, що зелені сліди – це частково перетравлений хлорофіл разом із фекаліями тварин. Це вже друга атака комах, у яких зараз «весільний сезон». Зважаючи на це, стіни храму миють щодня. Своєю чергою, археолог Вікрам Сінкх вважає, що проблему можна розв’язати кардинально – очистити річку.

Через урбанізацію та індустріалізацію в Аґрі, рівень забруднення в окрузі став удвічі-втричі вище світових стандартів. У Джамну зливають промислові відходи – плюс традиційний попіл, який розсіюється над річкою після кремації.

Нагадаємо, будівництво Тадж-Махала шах Джахан задумав як мавзолей для своєї коханої дружини. Основним матеріалом при зведенні споруди заввишки 73 м був білий джодхпурський мармур, який доправляли до місця будівництва за 300 км.

Будівництво зайняло 22 роки (з 1630 по 1652 рр.).

Читайте: Комахи надихнули студентів на створення холодильника, що бере холод із повітря

БЕЗ КОМЕНТАРІВ