Литва
Українці литовського походження можуть просити про переміщення в Литву до кінця року

Уряд Литви продовжив термін для переміщення до республіки українців з литовським корінням. Про це повідомляє балтійське видання Delfi.

Міністерство закордонних справ Литви запропонувало до кінця 2016 року продовжити заповнення списку осіб литовського походження і членів їхніх сімей, які підлягають переміщенню до Литви.

До цього часу було встановлено, що уточнення і заповнення списку мало проводитися до грудня 2015-го, однак литовське зовнішньополітичне відомство зазначає, що «ситуація з безпекою в Кримській автономній області та в Севастополі, Донецькій й Луганській областях України з 1 січня 2016 р. не поліпшилася».

До кінця минулого року до посольства Литви надійшло понад 160 таких прохань, цього року – ще два.

До Литви зі спустошених війною районів України вже переселилися близько 120 осіб, переміщення ще кількох десятків зараз організовують.

«За нашими даними, цього року у нас є ще додатково дві особи, які хотіли би повернутися до Литви, але, маючи на увазі, що таких може з’явитися більше, уряд вирішив створити умови, якщо з’являться охочі, щоб інші особи з литовським корінням могли повернутися до Литви», – сказав віце-міністр закордонних справ Неріс Ґерманас.

Загалом в Україні проживають близько 10 тис. таких осіб, а офіційно зареєстрованих громадян Литви – приблизно 1,5 тис.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ