газ
Демчишин запевнив, що через введення абонплати фактична плата за газ для споживача не зміниться

За рахунок абонплати за блакитне паливо влада хоче допомогти облгазам оптимізувати використання газорозподільчих мереж, оскільки сьогодні вони змушені витрачати власні кошти на обслуговування встановлених потужностей. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає Укрінформ.

При цьому, на думку Демчишина, при запровадженні абонплати фактична плата за газ для споживача не зміниться, оскільки відбудеться перерозподіл структури тарифу.

«Реально вартість залишиться та сама, але відбудеться перерозподіл. Зміниться структура тарифу. Вартість за кубометр газу буде зменшена, але буде додатково введено плату за потужність. Ті, хто використовує підключену потужність ефективно, повною мірою, не має зайвих потужностей, не переплачуватимуть», – переконаний міністр.

Демчишин також наголосив, що подібна практика існує в Європейському Союзі.

Нагадаємо, з квітня 2016 року українцям можуть додати щомісячну абонплату за користування газовими мережами. Про таку ініціативу заявив голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв. За розрахунками робочої групи відомства, абонплата за доступ до «труби» становитиме 17 грн./міс. за наявності тільки газової плити і 29 грн./міс. – за плиту і газовий котел. Але при цьому обіцяють, що з ціни газу приберуть складову «на перекачування» (за даними НКРЕКП, вона дорівнює 10,4% від «літньої» ціни (7,2 грн,/куб. м.), або 75 коп.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в Україні змінили порядок нарахування плати за послуги з централізованого опалення у разі відсутності у помешканні засобів обліку тепла.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ