Британія
Нідерланди та Бельгія є важливими торговельними вузлами

Вихід Великої Британії з ЄС може спричинити банкрутство чималої кількості компаній в Ірландії та Бельгії (показник може зрости до 2-2,5 %). Також Brexit (суміш двох слів – Britain та exit (вихід) вплине і на економіку цих країн. Таким виявився прогноз компанії-страховавика кредитів Euler hermes, передає Укрінформ.

Фахівці наголошують, так можуть розгортатись події через те, що країни є важливими торговельними вузлами.

За оцінками аналітиків, це також пов’язано з орієнтацією на ринок Великої Британії, особливо щодо електроніки, хімічної промисловості та сільського господарства.

Якщо Британії таки вийде з ЄС компанія розглядає такі варіанти – «м’який» та «складний» вихід. Це буде залежати від того, чи підпише Британія угоду про зону вільної торгівлі з ЄС після 2019 року.

Своєю чергою члени Консервативної партії Британії погрожують прем’єр-міністру Девіду Кемерону відставкою за його підтримку позиції збереження членства країни в Європейському Союзі

Раніше, Кемерон заявляв, що вихід з ЄС стане для Британії «актом саморуйнування» та призведе до втрати 820 тис. робочих місць, зниження ВВП на 6% протягом двох років, падіння рівня доходів на 4%, обвалу вартості фунта та інших негативних наслідків.

На думку парламентарів, які критично сприйняли цю заяву, прем’єр вводить в оману британців. Тому члени парламенту збираються провести голосування про висловлення вотуму недовіри прем’єру після червневого референдуму, незважаючи на його результати.

Нагадаємо, 23 червня у Великій Британії відбудеться референдум щодо подальшого членства країни у Європейському Союзі.

Читайте: Більшість британців готові залишитися в ЄС – опитування

БЕЗ КОМЕНТАРІВ