Battlefield-3
Російське ТБ знову зганьбилося – використало як доказ зброї США на Донбасі гру Battlefield 3

Російські пропагандисти вкотре зганьбилися, намагаючись довести, що США постачає Україні своє озброєння. Так, нещодавно було опубліковано відео, на якому проросійські бойовики при розборі завалів в аеропорту Луганська, який раніше контролювали сили АТО, виявили американський переносний зенітно-ракетний комплекс (ПЗРК) «Стінґер», пише Новое время.

Про «сенсаційну знахідку» одразу ж повідомили кремлівські рупори, зокрема Russia Today і LifeNews. Однак, проаналізувавши опубліковане відео, багато хто засумнівався в його достовірності. Так, на ньому демонструється дерев’яний ящик з позначкою US Army, всередині якого нібито і зберігався ПЗРК, однак насправді «Стінґери» зберігаються в металевих коробках. Крім того, були виявлені і помилки в написах. Наприклад, «re-usable container» було написано без дефіса, а також присутнє неіснуюче позначення «date louded». При цьому на самому зенітно-ракетному комплексі видно також неправильно написане маркування Tracking rainer, що позначає тренувальні моделі.

«Крім відвертого зварювального шва, відсутності верхної частини та електроніки, підробку видає ще напис TRACKING RAINER. Що таке Rainer знають лише ті, хто виробив підробку. На оригінальному «Стінґері» написано Tracking Trainer», – пише відомий російський блоґер Антон Логвінов, який спеціалізується на відеоіграх.

За його словами, в ролику терористів була продемонстрована фальшивка. «А тепер головне: знаєте, звідки взявся «rainer»? З Battlefield 3. Саме зображення з цієї гри вилазить першим при запиті «Stinger» в Google – картинка веде на IGN. Мабуть, DICE (студія-розробник гри) навмисно спотворювали написи, як і деякі деталі, тому що у них немає ліцензій на озброєння. Ну, або помилилися, адже в грі напис майже не видно», – написав Логвінов.

Нагадаємо, широко відомими стали такі інтернет-меми брехні путінських ЗМІ: «візитівка Яроша», «розп’ятий хлопчик», «знімають з поїзда в Нацгвардію», «видача учасникам АТО землі на Донбасі і двох рабів», «видача учасникам АТО землі на Донбасі і п’ятьох рабів», «п’яні негри на українському БТР».

Через інформаційну агресію Росії Україна була змушена вживати заходів для захисту свого інформпростору, зокрема, заборонивши в’їзд в країну 38 громадянам Росії, які працюють у брехливих ЗМІ.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ