Лук'янівське СІЗО хочуть закрити і продати на аукціоні
Лук’янівське СІЗО хочуть закрити і продати на аукціоні

Наступного року старовинну будівлю Лук’янівського СІЗО у Києві, де зараз утримують понад 3 тисячі ув’язнених, можуть законсервувати, а потім навіть продати на аукціоні. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, пише Сегодня.

За його словами, виручені гроші підуть на будівництво нового СІЗО: його зведуть під Києвом за всіма євростандартами. «Ця процедура тривала і може зайняти не один рік. Будівля Лук’янівського СІЗО історична, і будь-які проекти з її демонтажу і нового будівництва будуть узгоджуватися з містом», розповіли в Мін’юсті.

У Державній пенітенціарній службі в Києві підтримують рішення про перенесення Лук’янівського СІЗО за межі міста, мовляв, будівлі понад 200 років, тож простіше побудувати нову, ніж відремонтувати стару. За словами експертів, територія, де розміщується Лук’янівське СІЗО, становить 3 га, і буде ласим шматочком для інвесторів адже поруч є метро і медцентр. Кажуть, що ціна цієї ділянки може стартувати мінімум від $3,5 мільйона і дійти до $7,5 мільйона.

Видання нагадує, що перший центральний корпус Лук’янівської в’язниці є пам’яткою архітектури: він був побудований у 1862 році, тож, зносити його не можна. У різні роки в цьому СІЗО сиділи письменники Володимир Винниченко і Михайло Рильський, режисер Сергій Параджанов, політики Юлія Тимошенко, Юрій Луценко та В’ячеслав Чорновіл.

За словами віце-президента київської організації Національної спілки архітекторів Георгія Духовичного, перш ніж виставляти цей об’єкт на торги, краще оголосити конкурс на концепцію використання цієї території. «Центральний корпус може стати музеєм на зразок відомої в’язниці «Алькатрас» в США або навіть незвичайним готелем», переконаний Духовичний.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ