мобілізація
Полторак заявив, що у черговій хвилі мобілізації зараз немає необхідності

Міністр оборони України Степан Полторак вважає, що зараз немає необхідності у черговій хвилі мобілізації. Про це він сказав у п’ятницю, 11 вересня, у Києві, передає УНІАН.

«Все буде залежатиме від обстановки, яка складеться. Поки що нам той ресурс, який у нас є… І я дуже сподіваюся на те, що фінансовий ресурс бюджету наступного року дасть можливість залучити до проходження служби у Збройних силах максимальну кількість людей за бажанням, за контрактною службою», – сказав Полторак.

За словами міністра, «на сьогодні такої необхідності немає. Але ми готові в будь-який час, якщо буде загроза Державі Україна, приступити до мобілізування». На запитання про бойову готовність ЗСУ Полторак відповів: «На сьогодні в зоні проведення антитерористичної операції перебуває достатня кількість особового складу для того, щоб утримати ситуацію».

Як сказав Полторак, не припиняється підготовка особового складу в навчальних центрах, при цьому практично всі навчальні центри в Україні переповнені. «Люди там займаються бойовою підготовкою. Проводяться навчання – як одиночна підготовка, так і злагодження підрозділів. Також бойові навчання у складі полку, бригади», – зазначив міністр оборони.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Генштабі заявили, що сьома хвиля мобілізації в Україні цього року не планується, але її можуть оголосити у випадку серйозної ескалації конфлікту на Донбасі. У серпні в Міноборони визнали, що план із шостої хвилі мобілізації бійців у ЗСУ був виконаний не більше ніж на 50 відсотків, проте частково це пов’язано з тим, що відбір був жорстким.

До слова, штаб АТО останнім часом відзначає стабілізацію ситуації на Донбасі. За даними Спільного центру контролю і координації, режиму припинення вогню повністю дотримуються обидві сторони конфлікту. У свою чергу, моніторингова місія ОБСЄ не підтверджує повного дотримання перемир’я.

Читайте: Попри збільшення кількості контрактників, ЗСУ не відмовляться від призову

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ