російські військові на Донбасі
За даними «ІС», на кінець літа загальна чисельність «гібридних» російсько-терористичних військ на Донбасі складала 50 тисяч осіб

Генеральний штаб Збройних сил оприлюднив нові докази присутності російських військових у лавах бойовиків. Про це повідомили у прес-центрі Генштабу на сторінці у Facebook.

Зазначається, що днями українські військові, що несуть службу в зоні АТО поблизу села Новозванівка Луганської області, виявили розвідувальну групу у складі 15-20 осіб. «Після наближення розвідгрупи до спостережного пункту українських військових зав’язався бій, в результаті якого розвідгрупа відійшла. Згодом бойовики здійснили спробу зайти в тил українських військових з лівого флангу, але знову були відкинуті вогнем та відступили із втратами», – йдеться у повідомленні.

Як наголошується, на місці події українськими військовими було виявлено тіло загиблого, а також документи вбитого Овсяннікова Олєга Ніколаєвіча на право безкоштовного проїзду як ветерана бойових дій, видані Головним управлінням Пенсійного фонду РФ Омутнинського району, Кіровської області Російської Федерації; розвантажувальний жилет, гранати, чотири запали до них та запал на встановлення розтяжки.

8 червня міністр оборони України Степан Полторак заявляв про 42,5 тисячі російських військових і бойовиків в окремих районах Донецької й Луганської областей, а також про ще близько 55 тисяч, які були розміщені вздовж державного кордону. 4 серпня президент Петро Порошенко озвучив цифру в 9 тисяч кадрових російських військовослужбовців, котрі перебувають на сході України (плюс 60 тисяч в Криму).

Згідно з даними моніторингової групи «Інформаційний спротив», на кінець літа загальна чисельність «гібридних» російсько-терористичних військ на Донбасі складала 50 тисяч осіб: 60% – найманці з РФ, які вже мали попередній досвід бойових дій у «гарячих точках»; 30% – місцеві бойовики, малокваліфіковані з точки зору військових спеціальностей; 10% – регулярні військові підрозділи РФ, що виконують функції розвідки, командування, інструктажу, матеріально-технічного забезпечення, обслуговування складної техніки й пропаганди.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ