техогляд
Мінінфраструктури пропонує повернути техогляд з 2019 року

Мінінфраструктури пропонує ввести обов’язкову перевірку технічного стану легкових автомобілів і причепів (зокрема, й приватних) починаючи з 2019 року, мототехніки – з 2022 року. Про це повідомляє Європейська правда.

Такий графік передбачений розробленим міністерством на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС проектом закону «Про приведення законодавства України у сфері автотранспорту відповідно до актів ЄС». Згідно з проектом документа, техогляд автобусів міжнародного класу планується проводити з 2017 року, а вантажних автомобілів і причепів міжнародного класу – з поточного року.

Згідно з розробленим законопроектом, вводиться нова система перевірки придатності транспортного засобу до експлуатації, зокрема, відповідальність СТО за проведену перевірку. При цьому першу перевірку нові автомобілі проходитимуть через чотири-п’ять років. У період гарантії виробника техобслуговування і ремонт авто можна виконувати в будь-якому центрі ремонту відповідно до вимог виробника.

Міністерство також пропонує з 2020 року впровадити європейську систему придорожньої перевірки придатності до експлуатації комерційних колісних ТЗ. При цьому після перевірки водій отримує звіт, згідно з яким автомобіль не підлягає перевірці протягом трьох місяців.

Нагадаємо, техогляд для приватного автотранспорту був скасований в Україні в рамках дерегуляції та боротьби з корупцією в 2011 році.

Інформаційний Акцент

 • flame

  я техосмотры помню еще со времен СССР.
  Не хочешь терять время и нервы – давай взятку и получай талончик,
  а если хочешь по закону, то побегай по поликлинке по врачам за справкой, потом на площадке во время техосмотра гаишник докопается что у тебя в аптечке йод просрочен.
  а плановое ТО я регулярно прохожу на СТО на что и записи есть в сервисной книжке.
  яйценюк и порох главные коррупциоенры, видать гаишники совем поиздержались