МВФ транш
Ухвалення держбюджету не дає гарантії надання чергового траншу МВФ, визнала Яресько

Затвердження бюджету України на наступний рік не дає стовідсоткової гарантії, що Міжнародний валютний фонд надасть гроші. Причина полягає у неузгоджених позиціях. Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько, передає 5 канал.

«Хоча ухвалення бюджету є передумовою надання нового траншу Міжнародного валютного фонду, він ще не є гарантією надання нового траншу. Адже під час переговорів у Верховній Раді в наш пакет законодавства було внесено низку змін, і вони потребують окремого узгодження з Міжнародним валютним фондом. Я повністю не впевнена, що ці всі зміни будуть узгоджені», – заявила вона.

За словами міністра, у МВФ можуть виникнути питання, зокрема, щодо змін у як у видатковій, так і податковій частинах. Також існують питання й поза межами бюджету – щодо структурних реформ.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Яресько визнала, що три різні варіанти розподілу податку на додану вартість для аграріїв у 2016 році, затверджені ВР, створюють складнощі для адміністрування, а також можуть збільшити тиск фіскальних служб на цей бізнес.

Міністр також припустила, що доведеться працювати з депутатами для внесення правок до ухвалених норм. За словами Яресько, вона не впевнена, що прийнятий підхід із трьома варіантами буде погоджено з МВФ, оскільки спочатку фонд погоджував лише один варіант.

Нагадаємо, Верховна Рада 25 грудня о 4-й ранку ухвалила закон про державний бюджет на 2016 рік (№3000) із дефіцитом 3,7% ВВП.

Увечері 24 грудня Рада ухвалила новий Податковий кодекс і низку «бюджетних» законів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ