Чернігів вирує в очікуванні дня виборів
Чернігів вирує в очікуванні дня виборів

Напередодні виборів усі місця в готелях Чернігова зайняли приїжджі чоловіки спортивної статури, які на рецепціях записуються як спортсмени або туристи. Про це повідомляє Укрінформ.

Методист Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.Ушинського Регіна Гусак розповіла, що не змогла поселити в готель запрошених ще півроку тому на семінар викладачів. «Скрізь була одна і та ж відповідь: вибачте, ви що не знаєте про вибори в 205-му окрузі? Всі місця зайняті. Незрозуміло, який тут взаємозв’язок?», – дивується Гусак. Учасників семінару їй довелося селити в гуртожитку.

«Спортсмени» ж, які проживають в готелях, кажуть, що приїхали в місто не на змагання, а як туристи. Проте, архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» не може похвалитися напливом відвідувачів. Екскурсоводи кажуть, що їхня кількість не збільшилася. Натомість приїжджих «спортсменів», нерідко на чолі з народними депутатами, в останні дні перед виборами можна дуже часто побачити під міським управлінням міліції. Одні його штурмують, вимагаючи об’єктивного розслідування справи про гроші і зброю в затриманому нещодавно автомобілі, інші розповідають, що новий начальник міліції – житель Севастополя і призначений у Чернігів для фальсифікації виборів. Останній, щоправда, зустрічей з №гостями№ уникає.

Крім «туристів» і «спортсменів», у Чернігові можна зустріти бійців окремого батальйону спецпризначення «Донбас». Вони оселилися в хостелі. Кажуть, що приїхали для підтримки свого кандидата Тараса Костанчука. Хоча дехто навіть прізвище його плутає, називаючи Костантиновим. На допомогу чернігівській міліції до міста прибули бійці Нацгвардії і спецбатальйону «Кіровоград». Разом з місцевою міліцією вони патрулюють місто.

Нагадаємо, проміжні вибори до Верховної Ради України по 205-му округу призначені на 26 липня. У перегонах бере участь 91 кандидат. Напередодні правоохоронці вилучили в місті великий арсенал зброї та вибухівки, завезеної із зони АТО.

Основні претенденти: Геннадій Корбан, якого підтримує Ігор Коломойський, і Сергій Березенко, глава Державного управління справами при Адміністрації Петра Порошенка. Обидва кандидати «відзначилися» масштабними передвиборчими кампаніями з роздачею безкоштовної гречки і «залученням» голосів виборців.

Тим часом Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся з листом до керівників Центральної виборчої комісії, СБУ, МВС та Чернігівської облдержадміністрації із закликом забезпечити чесне і відповідне стандартам ОБСЄ проведення виборів народного депутата України в окрузі №205 (Чернігів),

«Україна має досвід проведення чесних і прозорих виборів, які відповідали високим стандартам ОБСЄ та Європейського Союзу. Вибори на 205-му окрузі – це ще один тест на демократичність країни», – підкреслив у листі прем’єр, повідомляє прес-служба Кабміну.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ