534879_20150920164338
У Чехії активісти підняли на флагшток величезні червоні труси

Скандальна чеська група Ztohoven здійснила диверсію проти резиденції Президента Чехії Мілоша Земана в Празькому граді, повідомдяє iDNES.cz.

19 вересня вони проникли на територію Празького граду й замінили на флагштоку Президентський штандарт величезними трусами червоного кольору. Інцидент підтвердив представник Граду Іржі Овчачек. «Я можу підтвердити, що мало місце не тільки приниження державного символу, прапора Президента республіки, що, до речі, є кримінальним злочином, але також і приниження замку чеських королів. Я сподіваюся, що поліція та державна прокуратура діятимуть абсолютно безкомпромісно, ​​навіть якщо злочинці намагатимуться представляти себе в ролі жертв», – заявив Овчачек.

Як повідомляють у празької поліції, хуліганів затримали. «Як виявилося, затримані вже мають кримінальне минуле», – заявили в поліції. Зараз вирішується питання про юридичну кваліфікацію інциденту. Згідно з чеським законодавством, подібні дії щодо державної символіки караються штрафом до десяти тисяч крон (10 тисяч гривень).

Пізніше організатори перформансу – арт-група Ztohoven – заявили, що заміна президентського штандарта в Празі на величезні червоні труси є політичною акцією і відповіддю на візит президента Чехії Мілоша Земана до Китаю. В арт-гурті відзначають, що червоні труси є кращим прапором для «людини, яка нічого не соромиться».

Як відомо, в Чехії громадські організації неодноразово бунтували проти політики свого Президента. Зокрема, через те, що Земан є активним русофілом і підтримує завойовницьку позицію господаря Кремля.

Читайте: Експерт: Президент Чехії – маріонетка КДБ і Росії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ