Прапори країн Балтії
Прапори країн Балтії

Росія здатна протягом двох днів окупувати країни Балтики. Про це заявив чеський генерал Петр Павел, що вступає з 1 червня 2015 року на посаду голови військового комітету НАТО, передає Радіо Прага.

Павел зазначив, що НАТО у разі такого розвитку подій «не змогло б адекватно відреагувати». Чеський генерал заявив, що Росія може в лічені години ухвалити рішення про окупацію Литви, Латвії та Естонії, тоді як НАТО витратить занадто багато часу на узгодження єдиної позиції 28 країн, які входять до його складу. За словами генерала, НАТО довелося б ухвалювати важке рішення з приводу того, чи починати війну з Росією, яка в змозі застосувати і ядерну зброю. На його думку, Росія також протягом двох діб може окупувати Київ.

Своєю чергою, Віце-президент США Джозеф Байден 27 травня висловив думку, що наступною ціллю агресії Росії можуть стати країни Балтії, де Росія може використати у якості приводу «захист російськомовних», повідомляє Голос Америки. Також віце-президент пообіцяв, що Сполучені Штати протидіятимуть «чистій агресії» Російської Федерації проти України.

Нагадаємо, 22 січня військовим комітетом НАТО було ухвалено рішення про заснування міжнародних штабів в Литві, Латвії, Естонії, Польщі, Румунії та Болгарії. Країни Балтії з березня 2014 року посилюють обороноздатність, а Росія займається постійними провокаціями на їхніх кордонах.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, збройні сили Латвії зафіксували за 5 миль до кордону військовий корабель та субмарину ВМС Російської Федерації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ