Жанна Усенко-Чорна
Жанна Усенко-Чорна оголосила голодування

Член Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна оголосила голодування. Про це вона повідомила Українській правді  у п’ятницю.

«На сьогодні склалася ситуація, коли суспільство, політикум не сприймає чинний склад ЦВК. Незважаючи на те, що в законодавстві містяться норми, які дозволяють членам ЦВК продовжувати обов’язки і зобов’язують членів комісії продовжувати виконувати свої повноваження». За її словами, деякі народні депутати вимагають відставки членів ЦВК і навіть погрожують членам ЦВК фізичною розправою.

Усенко-Чорна зазначила, що потрапила до лікарні після тиску на неї: «Так сталося, що я зараз госпіталізована у лікарню Феофанія, у мене був певний криз учора і, доки Президент і Рада не ухвалять рішення, якого вимагає суспільство щодо ротації членів ЦВК, я оголошую голодування. Зі вчорашнього дня. Хай група при владі сформує склад ЦВК, якому буде довіряти партія «Укроп», і все буде дуже добре в нашій краіні», – заявила вона.

«Я не можу як член ЦВК просто припинити виконувати свої повноваження. Тому що мені загрожує кримінальна відповідальність за службову недбалість. Звільнити мене від виконання повноважень члена ЦВК може тільки Рада, ухваливши відповідне рішення», – наголошує Усенко-Чорна. «Мене дуже просили піти із ЦВК, все, що я можу зробити, – поставити умову звільнити мене від такого обов’язку. Іншого виходу немає», – зазначає член ЦВК.

Нагадаємо, 6 членів ЦВК: Андрій Магера, Михайло Охендовський, Броніслав Райковський, Жанна Усенко-Чорна, Олександр Чупахін, Валерій Шелудько були повторно призначені в 2007 році з попереднього складу Центрвиборчкому, тобто перебувають на своїх посадах вже більше 8 років.

Президент Порошенко робив спроби змінити нинішній склад комісії восени 2014 року. У вересні президент вніс до Верховної Ради подання, в якому пропонував призначити новим членом ЦВК свого уповноваженого представника на президентських виборах в 2014 році Світлану Кустову замість Тетяни Лукаш – сестри нині розшукуваної «регіоналки» Олени Лукаш, але це подання згодом було відкликане.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ