«Бурґер Кінґ»
Громадяни просять Президента запросити ресторан «Бурґер Кінґ» відкрити заклади в Україні

Адміністрація Президента України навела статистику щодо онлайн-петицій до глави держави. Їх кількість на адресу Президента перевищила 1 тис. Про це повідомив заступник голови АП Дмитро Шимків на прес-конференції у вівторок, 1 вересня, передає Інтерфакс-Україна.

Найбільш популярним є запит від Української асоціації власників зброї про дозвіл громадянам України вільно володіти зброєю. За цю петицію підписалося майже 15 тис. користувачів. Далі йде вимога «скасувати розмитнення і акцизний збір на імпорт авто» – 5354 підписів. На третьому місці – петиція щодо скасування депутатської недоторканості, яка зібрала 4548 голосів.

Крім цього серед звернень – прохання запросити ресторан «Бурґер Кінґ» відкрити заклади в Україні, впровадити електронну систему голосування з відбитками пальців у Верховній Раді. Також були зареєстровані петиції щодо збільшення міри покарання для держслужбовців за хабарництво, люстрації прокурорів і суддів, проведення виборів за відкритими партійними списками.

Сервіс передбачає верифікацію користувачів за адресою електронної пошти і вказаним персональним даними – прізвища, імені та по батькові. Представник АП зазначив, що додаткова перевірка підписантів не передбачена, але в найбільш резонансних випадках може здійснюватися додаткова перевірка персональних даних.

Подача петицій не обмежується громадянством користувачів. Таке рішення розробників пояснюється подіями часів Євромайдану і Революції гідності, коли українці залишали свої підписи під петиціями на сайті Білого дому.

Посадовець також додав, що електронні петиції не є обов’язковими до виконання, при цьому вони є важливим елементом демократії та відображають суспільні настрої. Заступник очільника АП висловив сподівання, що введення системи електронних петицій допоможе розвантажити роботу управління адміністрації зі зверненнями громадян, а також суттєво скоротити обсяг звернень в паперовому вигляді.

Шимків нагадав, що з 28 жовтня набуває чинності положення, згідно з яким спілкування з громадянами України здійснюватиметься в електронному вигляді електронною поштою.

Як відомо, 28 серпня почав роботу сервіс електронних петицій. На розгляд Президента потраплятиме електронна петиція, на підтримку якої зібрано не менш як 25 тис. підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня її оприлюднення.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ