Найближчими тижнями долар досягне позначки в 30 гривень, кажуть експерти
Найближчими тижнями долар досягне позначки в 30 гривень, кажуть експерти

В Україні 23 лютого зафіксували рекордне падіння національної валюти – один «зелений» продавали по 27,01 грн. Утім, як вважають деякі аналітики, це ще не межа. Нацвалюта продовжить девальвувати, і в найближчі тижні долар сягне позначки в 30 гривень, пише Сегодня.

Тим часом експерти розходяться в думках: чи може Національний банк України самостійно зупинити девальвацію гривні. Зокрема, виконавчий директор фонду блайзерів Олег Устенко вважає, що НБУ на це не здатний.

«Проблеми, які виникли – системні, розв’язання яких лежить в площині і Верховної Ради, і Кабміну», – пояснює фахівець.

У свою чергу, провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Андрій Шевчишин вважає: «НБУ має можливість стримувати негатив, зокрема, за рахунок ринкових і неринкових механізмів».

Аналітики називають такі причини девальвації гривні: уповільнення співпраці з МВФ; політична криза; звуження пропозиції на ринку, що пов’язано з несприятливими зовнішніми ціновими трендами і падінням попиту; дефіцит валюти.

За умови, якщо негативні чинники збережуться, курс гривні вже найближчим часом подолає позначку в 30 гривень. При цьому, на думку економіста, для того, щоб долар знову продавали по 25 гривень, необхідно виконати хоча б одну з таких умов: відновити співпрацю з МВФ; почати активно проводити структурні реформи; вирішити конфлікт на сході країни; розв’язати політичну кризу.

Як відомо, в бюджеті на 2016-й рік закладені такі макроекономічні показники: інфляція на рівні 12%, зростання ВВП на 2%, а курс гривні –24,1 (на початку року) і 24,4 грн./долар (в кінці року). Торік бюджет передбачав падіння ВВП на 4,3% при інфляції 13,1%. Розрахунки велися, виходячи з курсу 17 грн./дол., який надав не НБУ, а експерти. Однак уже в лютому парламентарії ухвалили правки уряду: очікуваний рівень інфляції підвищили до 26%.

Експерти пояснюють, переглянути курс гривні і рівень інфляції, найімовірніше, доведеться і в головному кошторисі країни і на цей рік. У результаті девальвації гривні імпортні товари дорожчають, а, як зазначають фінансові аналітики, майже третина споживчого кошика українця – експорт, отже «схудла» гривня призведе до зростання цін вище планованих показників.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, аналітики інвестиційного банку Goldman Sachs вважають, що на Україну чекає чергове ослаблення курсу національної валюти до середини цього року. Причиною може стати недовіра до політичного режиму, що зберігається в Україні, та нова хвиля виведення капіталу.

Нагадаємо, у лютому минулого року офіційний курс гривні до долара встановили на історичному мінімумі в 30,01 гривні за долар. Останнім часом офіційний курс гривні послаблюється.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ