Чому Захід носиться із виборами на окупованих територіях, як із писаною торбою…

Петро Олещук
Петро Олещук

Політолог Петро Олещук спробував проаналізувати, чому партнери України на Заході наполягають, аби вибори на окупованих територіях Донбасу відбулися якнайшвидше, і то на основі українського законодавства. Про це експерт пише у своєму блозі на site.ua.

«Усі ми знаємо, що ключова теза «Мінського процесу» – це проведення на окупованих територіях «виборів за українським законодавством». Чому всі так носяться з цим пунктом? Особливо наші «західні партнери»? Що змінить проведення цих виборів фактично? Ну, був «Захарченко-сепаратист», буде «Захарченко мер». Ну і ще сотня таких самих «меринів».

Що ж зміниться?

Зміниться їхній статус. Вони стануть офіційними особами у межах української політичної системи. Щойно вибори будуть визнані – вони одразу отримують офіційний статус. Тепер усі конфлікти між ними і центральною владою будуть внутрішньоукраїнськими конфліктами.

Але головне. У нас з’являється альтернативна українська армія. Та сама «народна міліція», яка зафіксована в першій редакції Закону «Про особливий порядок самоврядування», а також у «Мінських домовленостях». Фактично ця «міліція» – це не міліція, а друга армія. Як буде називатися конфлікт, коли воюють дві офіційні українські армії? Громадянська війна.

Тепер щодо кордону. Усі викладені вище обставини були би позбавлені сенсу у разі встановлення контролю над українсько-російським кордоном, бо без російської підтримки ніякої повноцінної армії на базі «народної міліції» ніхто би не створив. Але зараз ситуація змінюється. Вибори будуть «зараз», а проблему з кордоном розв’язуватимуть «згодом». А допоки проблема з кордоном існуватиме, і не формально, а по суті – Росія зможе перекинути на Донбас скільки завгодно військ. Одягти їх у «народну міліцію» і шантажувати Україну.

Для чого це все Заходу?

Вибори – для них та крапка, яка має завершити конфлікт. Якщо вони доможуться проведення і визнання виборів – вони знімуть із себе відповідальність, переводячи усе в русло «внутрішньоукраїнського діалогу». Мовляв, є влада – є законне самоврядування, тому і домовляйтеся. Ми тут до чого?

Не можна недооцінювати ризики всіх цих «виборів…», – написав Олещук.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ