Рефат Чубаров прокоментував можливе перейменування Криму
Рефат Чубаров прокоментував можливе перейменування Криму

Народний депутат України, лідер Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров в ефірі Крим.Реалії пояснив, чому Верховна Рада підтримала пропозицію про перейменування Криму у «Кримськотатарську республіку».

За словами Чубарова, Кримськотатарська республіка допоможе Криму зміцнити суверенітет України на території півострова, а також збалансувати відносини між етнічним населенням регіону.

«Наше завдання зараз – пояснити не стільки в Криму, скільки на материковій Україні, що автономія, яка буде створюватися на основі права самовизначення кримськотатарського народу, нарешті отримає свою стійкість всередині України тим, що буде збереження одного із самобутніх народів Європи – кримських татар. Водночас автономія забезпечує інтереси і права титульної нації – української, російського етнічного в Криму населення. Найголовніше, що кримська автономія встановить дуже збалансовані відносини між людьми, які живуть там», – наголосив нардеп.

Крім того, він зауважив, що при статусі Кримськотатарської національної автономії Криму Російська Федерація не змогла б анексувати півострів.

«Якби така автономія створювалася б у нас хоча б з середини-кінця 90-х років, запевняю, навіть якби Росія полізла в Крим, вона б нічого не змогла там реалізувати. Оскільки у неї нічого не вийшло в Донецькій і Харківській областях. Не тому, що там були області, а тому що там не була вирощена десятиліттями, хоч би як намагалися, така частина суспільства, яка весь час вважала своєю державою не Україну, а суміжну державу», – підкреслив глава Меджлісу.

Нагадаємо, 22 вересня 2016 року Верховна Рада України порекомендувала Президенту Петру Порошенку ініціювати процес зміни Конституції України в частині щодо Криму. Зокрема, йдеться про створення Кримськотатарської національної автономії на півострові і позбавлення Севастополя спеціального статусу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ