Чумацький шлях
Фахівці вивчили спектр і хімічний склад понад 10 тис. зірок, аби дійти висновку про смерть галактики

Чумацький Шлях перетворюється на космічного «зомбі», а процеси зореутворення в ньому майже припинилися. Такого висновку дійшли астрономи, які опублікували результати дослідження в журналі Astronomy & Astrophysics.

Фахівці вивчили спектр і хімічний склад понад 10 тис. зірок і зрозуміли, що раніше наша галактика виробляла нові зірки набагато швидше, ніж зараз.

Учені вважають, що Чумацький Шлях помер у часовому проміжку між 10 і 8,5 млрд. років тому, коли швидкість зореутворення в ньому знизилась у понад 10 разів.

Окрім того, вони з’ясували, що певний період часу нові зірки майже не народжувались, а потім загадковим чином процес відновився.

Дослідники переконані, що смерть галактики була пов’язана з утворенням «перемички» – надщільного ядра Чумацького Шляху. Різке падіння «народжуваності» зірок збігається з тим моментом, коли щільний «клубок» із зірок та інших об’єктів у центрі Чумацького Шляху набув нинішніх форм.

Наразі  учені не можуть знайти пояснення тому, чому Чумацький Шлях не перетворився в «лінзовидну» галактику, яка є родичкою мертвих еліптичних галактик.

Читайте: Чорна діра в нашій галактиці помітно активізувалася

БЕЗ КОМЕНТАРІВ