Путін
Путін демонструє відкрите презирство до думки російського народу і черству байдужість до наслідків своєї української авантюри

Коли оглядач The Washington Post Джим Гоґленд припустив, що «гібридна» війна Путіна в Україні типова для вихованця радянської розвідки, його співрозмовник, відставний офіцер КДБ, гаркнув: «Зачекайте, насправді він не з нашого кола».

Гоґленд зауважує: з бесід зі співробітниками американських і європейських розвідок, які вивчали роботу Путіна в КДБ, у нього теж склалося враження, що Путін був розвідником-невдахою. У системі його сприймали як людину ризикову, яка погано усвідомлювала наслідки невдачі. «Тоді в КДБ не схвалювали ризик», – сказав один з цих співрозмовників.

Гоґленд зауважує, що такий погляд на Путіна краще поєднується з його діяннями в Кремлі: «Сьогодні Путін демонструє відкрите презирство до думки російського народу і черству байдужість до наслідків своєї української авантюри – санкцій, які шкодять економіці, і несхвалення міжнародного співтовариства».

Джерела в західних спецслужбах вказали, що в 1985 році Путін отримав призначення не в Берлін, а в глухий Дрезден, а пізніше – в Ленінград замість Москви. «Це був сигнал, що йому слід шукати іншу справу», – зауважує інше джерело.

У перебігу політичної кар’єри Путін «проявив хитрість, тактичні вміння, а іноді мистецтво державного діяча (наприклад, у відносинах зі США після 11 вересня 2001 року), – вважає автор. – Але він також продемонстрував підозрілу готовність йти ва-банк навіть тоді, коли його плани провалюються».

«У США є багато причин проявляти стриманість в питаннях української кризи», – пише автор. Але не варто чинити так, сподіваючись на обопільну стриманість Путіна, застерігає він. «Не можна також будувати політику на думці деяких стратегів, що ми повинні погодитися на перманентний нейтралітет України, щоби не підштовхнути ослаблу Росію до колапсу, небезпечного для світової стабільності», – йдеться в статті. На думку автора, дії Путіна зумовлять, як швидко і глибоко Росія загрузне в ізоляції та економічному занепаді. Заходу слід пильно вичікувати і готуватися до того, що ризикова політика Путіна породить нові кризи.

Читайте: Він же «Недопалок», він же «Бліда міль», він же «Ботокс», він же – Президент Росії…

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ