ac3087196275113f2b5554030333c964_XL
42% українців зважають на свою зацікавленість професією під час вибору ВНЗ

Понад половина українських студентів (53%) обирають виш, враховуючи можливість подальшого працевлаштування. Ще 42% зважають на свою зацікавленість професією, а от 25% покладають надії на зв’язки та фінансові можливості своїх батьків. Про це свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group.

«Варто зазначити, що, порівняно з даними аналогічного опитування, проведеного у березні 2010 року, ієрархія важливих чинників при виборі ВНЗ практично не змінилася. Найбільш істотним є зниження на 7% сподівань на можливості батьків та на 5% – можливості подальшого працевлаштування», – йдеться у висновку соціологів.

Серед цих факторів є регіональні особливості. Так, можливість працевлаштування виявилась важливішою для абітурієнтів сходу України (65%) і найменш важливою – для жителів південних і західних областей (45-46%).

Можливості батьків найчастіше враховують на півдні України (38%), а найрідше – у східних областях (16%).

На Західній Україні частіше, ніж в інших регіонах, респонденти назвали визначальним фактором призначення чи покликання (35%), тоді як на Сході та Півдні таких лише 7-10%.

Коли навчальний заклад вже обраний, під час вступу одна частина студентів схильна розраховувати винятково на себе: на свої знання (46%) або в крайньому випадку – на медаль (3%). Інша частина покладається на гроші (38%) або хороші зв’язки (23%). Ще дехто водночас сподівається як на свої знання, так і на прагматичнішу основу (31%).

Дослідження проводили з 18 до 25 травня серед жителів України (за винятком АР Крим, Севастополя та непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ