Швейцарія
Яресько каже, що за 25 років економіка України нагадуватиме швейцарську

Базовий прогноз Міжнародного валютного фонду щодо росту українського ВВП становить 4% на рік, що дозволить українській економіці досягнути рівня швейцарської до 2040 року. Про це під час засідання уряду заявила міністр фінансів Наталія Яресько, повідомляє Українська правда.

«Слід зазначити, що при такому сценарії (4% реального росту ВВП, – ред.) наш ВВП зросте з теперішніх 84 млрд. доларів США до 600 млрд. доларів США в 2040 році. А це рівень добробуту такої країни як Швейцарія на сьогоднішній день», – сказала вона.

Яресько вчергове запевнила, що досягнені з кредиторами умови реструктуризації зовнішнього боргу України є для неї вигідними за будь-яких варіантів розвитку економічної ситуації. «Таким чином, це ситуація win-win і для нашої країни, і для кредиторів. Завдяки нашій угоді України отримає значне фінансове полегшення та зможе швидше повернутися до сталого економічного життя», – сказала міністр. При цьому вона нагадала, що для завершення процедури реструктуризації боргу Верховна Рада повинна ухвалити три технічні, але важливі закони.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, комітет приватних кредиторів України погодився списати Україні 20% боргу та відстрочити виплату решти боргу на чотири роки. Економічний експерт Олег Устенко дав оцінку угоди про рестуктуризацію боргу між Україною та міжнародними кредиторами. Зокрема, він розповів, що у разі, якщо рівень зростання ВВП України перевищуватиме 4% у період з 2021 по 2040 рр., з кожного наступного відсотка зростання Україна сплачуватиме кредиторам близько 40%.

Нагадаємо, 8 вересня Яресько заявила, що дохідну частину загального фонду Державного бюджету України за підсумками 8 місяців цього року перевиконано на 24,6 млрд. грн.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ