Микола Романчук
Заступник голови Миколаївської ОДА Микола Романчук

Першого заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації, Героя України Миколу Романчука затримали за отримання хабара в 100 тисяч доларів. Про це повідомили у військовій прокуратурі, передає 112.Україна.

Заступник генерального прокурора України, головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив, що на даний момент затримано чотирьох осіб, а саме – першого заступника голови Миколаївської ОДА (він же Герой України) та посередників.

Матіос не назвав прізвища, зазначивши, що вони будуть озвучені після вручення повідомлення про підозру. Водночас згідно з інформацією на офіційному сайті Миколаївської ОДА, першим заступником голови Миколаївської обласної державної адміністрації є Микола Романчук.

Головний віськовий прокурор також зазначив, що кримінальне провадження було зареєстровано півтора місяці тому, були проведені негласні оперативно-розшукові заходи, а зараз тривають оформлення затримання, обшуки та інші заходи.

Прокурор також зазначив, що чиновники вимагали гроші за надання дозволу на облаштування кар’єру з видобутку вапняку. При затриманні співробітники СБУ застосували зброю.

Водночас, за даними видання Novosti-N, силовики затримали біля Миколаївської ОДА помічника першого заступника голови ОДА Миколи Романчука Віктора Овчара. Оперативники СБУ оточили «Хонду», що стояла на парковці, і силою витягли назовні водія та пасажира, яким був помічник першого заступника голови Миколаївської ОДА Миколи Романчука. Другий затриманий, за попередньою інформацією, є охоронцем Романчука.

Після проведеного затримання співробітники СБУ почали огляд автомобіля. При цьому СБУшники розбили скло водійських дверей. В ході огляду на задньому сидінні виявили спортивний рюкзак, з якого оперативники вилучили значну пачку грошей, щільно загорнуту в поліетилен. До пакету був прикріплений папірець, на якому було написано: «80 тис. дол.».

І водій, і пасажир на питання слідчого про те, чи належать кому-небудь з них ці гроші, відповіли категоричною відмовою. На питання, як потрапила в машину сумка з грошима була однозначна відповідь: «Не знаємо».

Видання уточнює, що хабар призначалася за виділення у розробку кар’єру вапняку в Єланецькому районі області фірмі «Елк-Буд».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ