sadovy-j
Службові особи Львівської міськради продали 23 га землі на 88 млн. грн. дешевше за її оцінку

Генпрокуратура зацікавилась діяльністю чиновників Львівської міської ради. Йдеться про розслідування фактів зловживань службовим становищем. 15 листопада працівники ГПУ спільно з Нацполіцією провели обшуки в мерії та вилучили документи, передає прес-служба відомства.  

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Львівської міської ради у вересні 2015 року надали суб’єкту господарювання в оренду земельну ділянку площею 23 га за ціною 52 мільйони гривень попри те, що нормативно-грошова оцінка даної земельної ділянки складала 140 млн грн.

Вже за три місяці (у грудні того ж року) землю за особистим підписом голови міськради продали за ціною 52 млн грн, що на 88 млн грн менше її оцінки.

«З урахуванням площі відчуженої землі (23 га), її вартість мала б бути понад 97 млн грн», – заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Розслідування у кримінальному провадженні проводиться за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння за попередньою змовою групою осіб чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем).

На підставі дозволу слідчого судді з метою відшукування оригіналів документів, на підставі яких було укладено договір купівлі-продажу землі, проводяться слідчі дії. Зокрема, у вівторок пройшли обшуки у приміщеннях Львівської міської ради та офісних приміщеннях оцінювачів і суб’єкта господарювання, що придбав землю.

Мер міста Андрій Садовий висловив обурений діями ГПУ. Він звинуватив Генпрокуратуру в тому, що вона своїми діями відштовхує іноземних інвесторів з України.

Своєю чергою, очільник ГПУ на своїй сторінці у Facebook зазначив: «Прочитав обурення пана Садового. Мовляв, заважають залучати інвесторів. Відповім: щоби залучити інвестора і законно заохотити його меншою ціною на землю, треба було винести на розгляд міськради пропозицію знизити ціну. Бо саме міськрада, а не Садовий може змінити своє ж рішення від 25 грудня 2014 року про базову середню ціну метра квадратного землі у місті величиною 423 гривні».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ