«Південно-західна залізниця» електричка
Співробітники «Укрзалізниці» привласнили десятки мільйонів гривень

Чиновники «Укрзалізниці» та співробітники ТОВ «Смарт менеджер» підозрюються в привласненні державних коштів на загальну суму 21 млн гривень. Про це йдеться в повідомленні прес-центру СБУ.

Наголошується, що «Укрзалізниця» уклала низку договорів з організації висвітлення своєї діяльності в ЗМІ – з підготовки аналітичних матеріалів, новин, статей, сюжетів, послуг з дослідження та аналізу медіапростору, проведення тренінгів для персоналу. При цьому фактично ж зазначені послуги не надавалися, а кошти були відмиті через фіктивні структури.

«Під час обшуків в офісних і домашніх приміщеннях посадових осіб, причетних до незаконної оборудки, вилучено документи, що вказують на проведення безтоварних операцій з держпідприємством», – заявили в СБУ.

Також в офісному приміщенні фірми, яка працювала з ДП «Укрзалізниця», знайдені докази виконаних замовлень «чорного PR» проти політиків, бізнесменів, представників органів влади. «Бюджет медіа-активності підприємства, що спеціалізувалося на поширенні в Інтернеті та ЗМІ замовленої інформації, яка навмисно дестабілізувала ситуацію в країні, досягав кілька мільйонів гривень на місяць», – йдеться в повідомленні.

Крім того, в приміщенні одного з посадовців комерційного підприємства знайдено матеріали, що підтверджують зв’язки з терористичною організацією «ДНР», зокрема, інформацію про осіб, які знімали готівку для потреб бойовиків. Перевіряють інформацію про співпрацю цього підприємства з терористичними організаціями «ДНР»-«ЛНР». Слідчі дії тривають.

Раніше повідомлялось, що посадовцям «Укрзалізниці» інкримінують розтрату держаних коштів під час закупівлі електроенергії. За даними МВС, до складу групи, причетної до розкрадання державних коштів, входили службові особи Державної адміністрації залізничного транспорту України (ДАЗТ), державних підприємств та кількох ТОВ.

Читайте: Українську залізницю модернізуватиме німецький фахівець

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ