Нардеп Володимир Ар'єв заявив, що Україна не проводитиме вибори на небезпечних територіях
Нардеп Володимир Ар’єв заявив, що Україна не проводитиме вибори на небезпечних територіях

Народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв в інтерв’ю 112 пояснив, чи є перспектива проведення виборів на територіях тимчасово окупованого Донбасу.

«Я не беру участі в «мінському процесі». Але я знаю одне: Україна ніколи не піде на ті кроки, що ставитимуть під загрозу її державність і безпеку. У нас немає особливого статусу Донбасу, його навіть не прописано в законодавстві», − наголосив Ар’єв.

Він нагадав, що у вересні 2014 року ВРУ ухвалила закон «Про особливості місцевого самоврядування», що не діє.

«Ніхто ніколи не піде на «босніїзацію» України. Особливий статус Сербської Країни в Боснії призводить до того, що це як міна сповільненої дії, яка може спрацювати, коли боснійські серби намагатимуться провести референдум про відокремлення. Дейтонські угоди, на які всі сторони пішли після тяжкої війни, не передбачали жодних рамок. Україна не піде на те, щоб копіювати ці речі», − зазначив нардеп.

За його словами, будь-які рішення  щодо того, що називають сьогодні особливим статусом Донбасу, не будуть закладати балканізацію України, тому жодних  виборів до очищення кордонів не буде.

«Україна на сьогодні чітко демонструє, що неможливо провести вибори в тих умовах. Це було доведено нещодавно, коли була велика делегація Європарламенту, і Європарламент рекомендував депутатам не відвідувати лінію розмежування, а працівникам секретаріату, які приїхали до Києва на комітет «Україна – ЄС», заборонив відвідувати розмежувальну лінію з метою безпеки. Тобто ми говоримо про вибори в місці, де є небезпека?» – підкреслив дипломат.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ