безвізовий режим
Нардепу від «Радикальної партії» ледь не відмовили у візі в Британію через низьку зарплату

Депутату фракції «Радикальної партії» Андрію Артеменко консульський відділ у Варшаві відмовив у візі до Великої Британії, мотивувавши це низькою зарплатою парламентаря. Проблему вдалося розв’язати завдяки втручанню Міністерства закордонних справ України й народного депутата від «БПП» Світлани Заліщук, написав він у Facebook.

Соратник Олега Ляшка подавав документи в англійське посольство на отримання туристичної візи на 2 роки, вказавши термін майбутньої поїздки 5 днів. «У файлі, відповідно до вимог посольства, було додано: довідка з апарата Верховної Ради з зазначенням зарплати 5800 грн на місяць, довідка з банку про наявність на рахунку необхідної суми на поїздку, страховку, оплачену бронювання квитків і готелю та 6 фото», – зазначив Артеменко. «Учора (17 грудня) я отримав відмову, з аргументацією, що я не надав достатньо доказів моєї платоспроможності (що неправда – надав), а зарплата в 158 фунтів ставить під сумнів справжні причини мого візиту й можливість повернення. Начебто я планував там залишитися!» – заявив він.

За словами Артеменка, він бував у Великій Британії десятки разів, і попередня віза в нього була на 3 роки. Зараз у нього 10-річна віза до США й 3-річний «шенген». Депутат наголосив, що довго жив і працював за кордоном, і це друга відмова в його житті: ще в 90-х роках йому відмовило посольство ФРН. «Я вважаю себе забезпеченою людиною, про що свідчить моя декларація про доходи й наявні заощадження», – зазначив Артеменко.

«Якщо мені, народному депутату України, заступнику голови комітету з євроінтеграції посольство провідної європейської країни – до речі, учасника й підписанта Будапештського меморандуму, – з недогляду невправного працівника консульського відділу у Варшаві (Консульського відділу в Києві у посольства Великобританії чомусь немає, вочевидь, не заслужили) ставить відмову, без права апеляції, до речі, то на що розраховувати звичайному громадянину України?”», –додав він.

Артеменко зізнався, що в закордонних відрядженнях намагається не відповідати на запитання колег про зарплату нардепа України: «Мені соромно називати її суму. А ще мені соромно за країну, де 99% населення виживають на зарплату в 5800 грн, з якої їм треба прогодувати родину, оплатити ці божевільні комунальні тарифи, навчати дітей тощо».

Він вважає свою ситуацію показовою. «Від сьогодні вважаю себе засновником і членом (парламентської) групи єврореалістів, куди запрошую всіх своїх колег», – заявив Артеменко.

Читайте: Безвізовому режиму – бути: Єврокомісія закрила очі на корупцію в Україні

БЕЗ КОМЕНТАРІВ