Порошенко
Порошенко пообицяв, що юристи нададуть вичерпні пояснення для преси щодо «офшорного скандалу»

Через «офшорний скандал» увага світової громадськості знову прикута до України. Адже приховані активи президента Петра Порошенка на тлі політичної кризи в Україні провокують хвилю критики на його адресу. Відомі видання вирішили проаналізувати, як вплине оприлюднення «панамських активів» на подальшу політичну долю українського лідера.

«Український президент Петро Порошенко вступив на посаду в 2014 році, пообіцявши боротися з повсюдною корупцією в країні та зруйнувати взаємозв’язок між діловими колами та політикою в Україні. Тепер це буде значно важче зробити, бо через витік документів знайшлася секретна офшорна компанія, створена від імені Порошенка і не задекларована в його офіційних звітах про доходи», – пише Foreign Policy.

«Українські політики не втрачали часу дарма, використавши викриття, висунуті проти Порошенка в так званих «панамських паперах» – колекції з 11,5 млн. документів панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, які «просочилися», – щоби заявити про наміри відправити у відставку Порошенка, який рішуче заперечує, що зробив щось незаконне», – йдеться в статті.

Зокрема, до створення комісії з розслідування звинувачень проти президента закликали лідер Радикальної партії Олег Ляшко і партія «Самопоміч».

«На жодному з рахунків, пов’язаних із офшорною фірмою Порошенка, не було більш як 3080 доларів. Але звіти дозволяють припустити, що вони, можливо, дали змогу президентові не виплатити мільйони доларів українських податків. Більше того, в звітах зазначено, що дії Порошенка могли бути незаконними з двох причин: відкриття нової компанії вже на посаді президента і приховування існування компанії у фінансових звітах», – пише видання.

Прозваний в ЗМІ «шоколадним королем», Порошенко нажив статок, очолюючи кондитерську фабрику Roshen, нагадує видання. Крім неї, йому належить великий телеканал, і його особистий дохід оцінюється Bloomberg Business у 720 млн. доларів. Під час виборчої кампанії Порошенко сказав, що продасть свою фірму, але замість цього пізніше заявив про її передачу в довірчу власність, йдеться в статті.

У заяві журналістам юридична компанія Avellum, створена для передачі Roshen у довірчу власність, зазначила, що «звинувачення в ухиленні від сплати податків не мають підстав» і що «започаткування іноземної структури не впливає на податкове навантаження Roshen в Україні».

Зусилля Олега Ляшка з організації процедури імпічменту навряд чи далеко зайдуть, бо в Україні так і немає закону, що роз’яснює, як вона має відбуватися, зазначає видання.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як впливові люди та політики використовують офшори, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

Сам Порошенко очікує, що юристи нададуть вичерпні пояснення для преси щодо «офшорного скандалу».

У свою чергу, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок вважає, що «офшорний скандал», у якому фігурють українські високопосадовці на чолі з президентом Петром Порошенком, навряд чи призведе до гучних відставок, адже несплата податків в Україні законодавчо не карається.

У свою чергу, лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що ініціює початок процедури імпічменту президента Петра Порошенка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ