голова ЄП Мартін Шульц
Умови членства Британії в ЄС досі не узгоджено, заявив голова ЄП Мартін Шульц

У ЄС триває драма: Велика Британія – на межі виходу із Союзу. Прем’єр-міністр країни Девід Кемерон та голова Європарламенту Мартін Шульц знову не змогли домовитися, тож умови членства королівства досі не узгоджено, передає Интерфакс.

«Європейський союз, абсолютно безумовно, ще ніколи не був у такій драматичній ситуації, як цього тижня», – заявив голова ЄП та нагадав, що «обговорюється необхідний компроміс із могутньою державою, яка має право вето в Раді Безпеки ООН».

«Ми хочемо, щоби Велика Британія залишилася в ЄС», – зазначив Шульц.

За його словами, у Європарламенту чимало причин для стурбованості умовами Лондона. І він не гарантує, що Європарламент ухвалить закони, яких вимагає той.

«Немає ніякого сенсу в угоді, яка призведе до руйнування структури ЄС. Це не відповідає також і інтересам Великої Британії. Проте сьогоднішню розмову з прем’єр-міністром Кемероном я вважаю позитивною. Вона свідчить, що в жодному разі разі не йдеться про ослаблення ЄС. Ми хочемо взаємно підсилювати один одного», –  додав він.

Жодна країна, зокрема Британія, не може бути дискримінована на єдиному ринку через те, що вона не входить до зони євро, наголосив Шульц. Проте Європарламент стурбований долею банківського союзу і місцем фінансових інститутів в єдиному ринку ЄС. Невирішеним також залишається питання про доступ працівників з інших країн ЄС до британських соціальних виплат і вільного пересування робочої сили всередині ЄС.

Раніше глава Європейської Ради Дональд Туск висловив переконання: в разі рішення Британії вийти з ЄС той зіткнеться з реальним ризиком розпаду.

Британський прем’єр-міністр зажадав від Брюсселя піти на низку поступок щодо проведення референдуму про членство Британії в Євросоюзі. Лондон наполягає на поступках, зокрема щодо скасування допомоги трудовим мігрантам із країн ЄС.

Оглядачі припускають, що Кемерон офіційно оголосить про референдум уже 22 лютого. Це відбудеться після саміту Євросоюзу 18-19 лютого, на якому лідери ЄС, імовірно, схвалять пакет компромісів щодо вимог Лондона.

Референдум, як передбачають аналітики, буде призначено на 23 червня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ