Порошенко Ізраїль
Порошенко сподівається, що Ізраїль підтримає незалежність і територіальну цілісність України

Президент України Петро Порошенко 22-23 грудня перебував з офіційним візитом в Ізраїлі, що викликало неабияку цікавість у експертів. Видання The Jerusalem Post присвятило дві статті цій події. В них йдеться про те, чи впливає Кремль на українсько-ізраїльські відносини.

Перша стаття маж назву «Український президент в інтерв’ю Jerusalem Post: «Ми не дозволяємо, щоби Росія впливала на наші відносини з Ізраїлем».

У вівторок Порошенко заявив, що Єрусалим і Київ стикаються зі схожими викликами своєму існуванню з боку сусідів, пише журналіст Сем Сокол. Порошенко висловив сподівання, що Ізраїль «чітко підтримає незалежність і територіальну цілісність України, а також невизнання анексії Криму». Газета коментує: «Ізраїль здебільшого відмовчується з приводу російських дій в Україні». «Офіційні особи кажуть, що Ізраїль намагається не дратувати проти себе Росію, яка може створити йому величезні незручності», вважає автор.

«Однак, коли у вівторок журналісти Jerusalem Post запитали, чи заважає тісна дружба Єрусалима з Москвою налагодженню ближчих зв’язків між Україною та Ізраїлем, Порошенко сказав, що Україна «не дозволяє, щоби Росія впливала на наші відносини» з Ізраїлем», – йдеться в статті.

Після відсторонення екс-президента Януковича Росія стверджує, що новий уряд України «грішить фашистськими і антисемітськими тенденціями». У зв’язку з цим Порошенко заявив: «Ніхто на світі не вірить росіянам під час цієї війни, це просто ще одна форма війни – не тільки на полі бою, але й з використанням пропаганди за сотні мільйонів доларів для створення негативного іміджу України».

Газета коментує: «В Україні та Росії рівень антисемітського насильства низький, якщо визначати за мірками Західної Європи, але сторони конфлікту обмінюються звинуваченнями в антисемітизмі, намагаючись делегітимізувати своїх супротивників, а випадків антисемітського вандалізму помітно додалося за останній рік».

Український лідер сказав, що в СБУ створено відділ по боротьбі з антисемітизмом і ксенофобією. «Порошенко оптимістично висловився у зв’язку з тим, що євреї стурбовані рішенням його уряду, який у квітні постановив, що УПА має право на офіційне увічнення державою. Порошенко сказав, що уряд віддає данину пам’яті тим, хто боровся за національну незалежність», – йдеться в статті. «Облишмо спроби знайти чорну кішку в темній кімнаті, особливо якщо там нічого немає», – закликав Порошенко.

У заголовку другої статті газета повідомляє: «Радо зустрівши українського президента, Нетаньяху через кілька годин зателефонував Путіну». «Мабуть, Єрусалим впевнений, що гостинний прийом, який він влаштував українському лідеру, не позначиться на зв’язках Ізраїлю з Росією», – пишуть кореспонденти Грір Фей Кешмен і Херб Кейнон.

«Ізраїльські чиновники сказали, що телефонна розмова, в основному на теми Сирії, тероризму і регіональних питань, була спланована заздалегідь і не мала жодного стосунку до візиту українського президента», – йдеться в статті. Газета зауважує: «Розмова відбулася на тлі напруженості на півночі Ізраїлю, яка виникла після того, як у суботу в Дамаску в результаті ізраїльського авіаудару був убитий ліванський терорист Самір Кунтар».

Нагадаємо, візит Порошенка до Ізраїлю не минув без надзвичайних ситуацій. Офіційні заходи за участю українського президента перенесли через теракт – один мусульманин напав на трьох військових з ножем неподалік Храму Гробу Господнього. Згідно з програмою візиту, спершу Порошенко мав зустрітись із єрусалимським патріархом Теофілом ІІІ в Єрусалимі, а потім відвідати українську волонтерку Зінкевич, яка проходить лікування в Ізраїлі. Але через інцидент в Єрусалимі, президент спершу поїхав до лікарні.

За матеріалами  Inopressa.ru

БЕЗ КОМЕНТАРІВ