острів Спратлі
Острів Спратлі

Міністр оборони США Еш Картер звернувся до влади Китаю із проханням припинити будівництво штучних островів у спірних частинах Південно-Китайського моря. У ході розпочатого азійського турне Картер підкреслив, що дії Пекіна на спірних територіях ведуть до дестабілізації ситуації. При цьому він наголосив, що США залишатимуться гарантом безпеки в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, передає BBC-Russian.

Китай претендує на численні острови, скелі та рифи в Південно-Китайському морі, права на які висувають також Філіппіни, В’єтнам, Малайзія та Бруней. Зокрема, на одній зі спірних територій – острові Спратлі – Китай за останній рік насипав 800 га землі, яка може бути використана як летовище. Раніше Пекін заявляв, США та Філіппіни перебільшують китайську загрозу біля спірних островів. 13 травня Пекін зажадав від США пояснень у зв’язку з планами направити авіацію і флот у Південно-Китайське море.

Тоді ж стало відомо, що Пентаґон розглядає можливість відправки флоту, щоби гарантувати безпеку навігації в районі штучних островів Китаю, які Пекін створив біля спірних островів у Південно-Китайському морі.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ